سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۵

عبدالرزاقی:

بناهای متروکه‌ می‌توانند محل وقوع آسیب‌های اجتماعی زیادی باشند لذا باید برای آن‌ها چاره‌ای اندیشید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدی عبدالرزاقی رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل و نائب رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در خصوص لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری، گفت:

‍جلسات متعددی با حضور معاونین شهردار و روسای سازمان‌های شهرداری برای تدوین لایحه بودجه در دفتر شهردار محترم تشکیل می‌شود. شهرداری می‌تواند در این جلسات از اعضاء شورای شهر نیز دعوت کند تا اعضاء شورا بتوانند با تسلط بیشتری به لایحه بودجه رای دهند.

وی افزود: همچنین شهرداری می‌تواند چند روز قبل از ارائه لایحه بودجه در صحن، آن را در اختیار اعضاء شورا قرار دهد تا اعضاء با مطالعه این لایحه کار بررسی آن را با سرعت بیشتری پیش ببرند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه ضمن اشاره به فرارسیدن دهه فجر و تبریک این ایام؛ گفت:

امسال چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است. انقلاب سال ۵۷ ویژگی‌های خاص خود را داشت و در نوع خود در دنیای آن روز و حتی جهان امروز بی‌نظیر بود که به رهبری شخصیتی مانند امام خمینی(ره) به بار نشست. شخصیت ایشان در تاریخ کم‌نظیر است. با ورود امام(ره) به کشور در روز ۱۲ بهمن ۵۷، میلیون‌ها نفر به استقبالشان رفتند و روزی هم که حضرت امام به ملکوت اعلا پیوستند، باز هم میلیون‌ها نفر برای بدرقه ایشان آمدند.

مهدی عبدالرزاقی اضافه کرد: برای شب یلدا به همت سازمان فرهنگی و ورزشی و سازمان زیباسازی و برخی دیگر از سازمان های شهرداری، خیابان شهرداری تبدیل به پیاده‌راه شد که با استقبال بسیار خوب شهروندان نیز همراه بود. پیشنهاد می‌کنم برای دهه فجر نیز در یک یا دو خیابان چنین برنامه‌ای اجرا شود تا جوانانی که روزهای انقلاب را تجربه نکردند؛ بتوانند با آن فضا آشنا شوند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر پیشنهاد داد تا برای دهه فجر ستادی در شهرداری شکل بگیرد تا امور مربوط به این ایام را ساماندهی و همچنین گزارشی از اقداماتی که انجام خواهد گرفت در صحن شورای شهر ارائه کنند.

عبدالرزاقی در پایان به مشکلات مربوط به ساختمان‌های متروکه شهر اشاره کرد و گفت:

چنین بناهای متروکه‌ای می‌تواند محل وقوع آسیب‌های اجتماعی زیادی باشد. لازم است در این خصوص تدبیری اندیشیده شود زیرا این بناها به محلی برای وقوع بزهکاری تبدیل شده‌اند.

تصاویر مرتبط