سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۵

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

‍ رئیس پارلمان محلی سالروز عملیات بیت‌المقدس۲ را یادآوری کرد و یاد شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی با اشاره به فرارسیدن ۲۶ دی‌ماه، سالروز فرار شاه معدوم در سال ۵۷، گفت:

 

 

در روز ۲۶ دی‌ماه ۱۳۵۷، شاه پس از سال‌ها ظلم و جنایت در حق مردم مسلمان ایران، به همراه همسرش ایران را به سمت مصر ترک کرد در حالی که نزدیک‌ترین حامیان و اربابانش هم از پذیرفتن او امتناع کردند.

وی افزود: پس از فرار شاه، ملت با آمدن به خیابان‌ها و اظهار شادمانی و پخش گل و شیرینی این پیروزی بزرگ را جشن گرفتند و این زمانی بود که رژیم پهلوی پس از ۵۰ سال حکومت استبدادی روزهای پایانی عمر خود را سپری می‌کرد. چنانچه در کم‌تر از یک ماه پس از فرار شاه، طومار عمر ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران در هم پیچیده شد.1

داودی در ادامه سالروز عملیات بیت‌المقدس۲ را یادآوری کرد و یاد شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در پایان به شهادت نواب صفوی، طهماسبی، برادران واحدی و ذوالقدر از فدائیان اسلام در سال ۱۳۳۴ اشاره کرد و گفت:

رهبر معظم انقلاب رویکرد شهید نواب صفوی را نسبت به مسائل آن روز جامعه سیاسی، فرهنگی و نظامی برمی‌شمردند. از نظر ایشان تاثیر جریان نواب در آن برهه زمانی نادیده گرفته شده است. از نظر رهبر انقلاب اگر اقدامات فدائیان اسلام و در راس آن‌ها شهید نواب صفوی در دوره ملی شدن نفت و سال‌های ۱۳۲۹ تا ۱۳۳۲ نبود؛ دربار به راحتی حاضر به سپردن حکومت به دکتر مصدق نمی‌شد.

تصاویر مرتبط