شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین:

مدیران بانوی توانمندی در حوزه مدیریت شهری داریم که می‌توان از ظرفیت آن‌ها در مدیریت شهری استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین دکتر سیده منیره قوامی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با بحث و بررسی پیرامون سیاست‌های کلی بودجه سال ۹۸ همراه بود؛ گفت:

‍ ‍حوزه بانوان در الویت‌های بودجه سال ۹۸، مظلوم واقع شده است. در سطح شهر قزوین به چهار عدد اتاق مادر و کودک نیاز داریم که جزو پیشنهادات بنده برای اولویت‌های بودجه سال ۹۸ بود‌. همچنین لازم است برای حضور بانوان در سطح شهر فضائی ایمن فراهم کنیم. در همین زمینه می‌توان به پل‌های عابر پیاده اشاره کرد که برای استفاده بانوان و کودکان ایمن نیست که باید اقدامات لازم از جمله نصب دوربین‌های مداربسته، برای تامین امنیت این پل‌ها صورت گیرد.

رئیس کمیته بانوان شورای شهر در ادامه به غروب مدیریت بانوان در شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت:

انتصاب یک شهردار زن جزو مواردی بود که از جانب شهردار محترم به عنوان اولویتهای ایشان اعلام شد. ما مدیران بانوی توانمندی در حوزه مدیریت شهری داریم که امروز با گذشت یک سال از قول شهردار محترم در این زمینه لازم است از ظرفیت این بانوان در مدیریت شهری استفاده شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در ادامه به مسائل مربوط به سایت تفکیک زباله محمدآباد پرداخت و گفت:

مدیریت سایت محمدآباد به عهده شهرداری قزوین گذاشته شده است. بنابراین لازم است در بودجه سال آینده اعتبارات لازم را برای برطرف کردن نواقص سایت و توسعه آن در نظر گفته شود.

دکتر قوامی در پایان ضمن اشاره به موضوع مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر، تاکید کرد:

با توجه به اينكه اساسنامه تاسيس مركز پژوهش‌های شورا در شورای عالی استان‌ها به تصويب رسيده؛ ما می‌توانيم با الگو قرار دادن شهرهایی كه سال‌هاست دارای مركز پژوهش‌های شورا هستند و با استفاده از ظرفيت‌های قانونی كه در اختيار داريم، اين مركز را راه اندازی كنيم. لذا موكول كردن تاسيس آن به تاييد اساسنامه آن در وزارت كشور فقط زمان را از ما می‌گيرد. در حاليكه ما می‌توانيم از اين مركز برای اتخاذ تصميم‌های كارشناسی‌تر بهره‌مند شويم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط