شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

دقیقی:

‍ شهر قزوین نیاز به پروژه‌های ورزشی بزرگ مقیاس دارد زیرا قزوین از لحاظ زیرساخت‌های ورزشی بسیار فقیر است‌.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین سعید دقیقی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با بحث و بررسی پیرامون سیاست‌های کلی بودجه سال ۹۸ همراه بود؛ گفت:

شهر قزوین نیاز به پروژه‌های ورزشی بزرگ مقیاس دارد زیرا قزوین از لحاظ زیرساخت‌های ورزشی که بتواند به نوجوانان و جوانان خدمات بدهد؛ بسیار فقیر است‌. بنابراین لازم است اگر پروژه‌ای تعریف می‌شود، بزرگ مقیاس باشد.

وی افزود: یکی از این پروژه‌های بزرگ مقیاس می‌تواند مجتمع رفاهی، ورزشی و فرهنگی باشد که تمام شهرداری‌های شهرهای مختلف از وجود آن بهره‌مند هستند که شهروندان و کارکنان شهرداری در کنار هم از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در ادامه به موضوع حمل و نقل پاک پرداخت و گفت:

در زمینه ترویج فرهنگ دوچرخه سواری اقدامات خوب و موثری انجام شده است اما این حوزه باز هم جای کار دارد و می‌توان اقدامات بیشتر و موثرتری در خصوص آن انجام داد زیرا قزوین از شرایط توپوگرافی مناسبی برای این منظور برخوردار است.

دقیقی افزود: همچنین می‌توان با اضافه شدن اتوبوس‌های درون شهری بیشتر به ناوگان حمل و نقل عمومی گام‌های موثر و خوبی برای حمل و نقل پاک برداشت.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در پایان ضمن اشاره به پروژه پل امام رضا(ع)، متذکر شد:

این پروژه مانند جنازه‌ای به عنوان میراث به شورای پنجم رسید و ما تلاش زیادی می‌کنیم تا بتوانیم موضوع آن را به سرانجام برسانیم هیج کدام از متخصصين عمرانی و شهرسازی استان و حتی كشور در جلسات مختلف نتوانستند راه حل مناسب براي حل اين موضوع ارائه دهند. امسال نیز شهرداری و شهردار محترم شبانه روز با تلاش فراوان و حدود ۷۰ میلیارد تومان برای آن هزینه کرده تا شايد بتوان شهروندان عزيز را از اين  معضل بزرگ نجات داد اما با همه این اوصاف نمی‌توان فرجام خوبی برای آن متصور بود.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط