شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

دکتر یوسفی:

اینکه دست‌های پرستاران و تلاش خستگی ناپذير آنان می‌تواند التیام بخش درد بيماران باشد نشان قداست كار آن‌ها است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین دکتر زهرا یوسفی رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی با اشاره به ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، گفت:

 

حضرت زينب (س) اسوه صبر و استقامت هستند و نامگذاری زادروز ايشان بنام روز پرستار بسيار مناسب و معنی‌دار است. پرستاری از جمله شغل‌های مقدس است زیرا این افراد تمام سال‌های خدمتشان و جوانیشان  را در کنار بیماران و شاهد درد و رنج آن‌ها هستند. اینکه دست‌های پرستاران و تلاش خستگی ناپذير آنان می‌تواند التیام بخش درد بيماران باشد نشان قداست كار آن‌ها است.

وی افزود: با توجه به تمام مشکلاتی که پرستاران در راه خدمت به بیماران دارند؛ برای ايجاد سلامت روان و آرامش خیال آن‌ها در زندگی نیاز به وضع قوانین مناسب و ايجاد شرايط مطلوب وجود دارد.

دکتر یوسفی در ادامه پیشنهاد داد تا در صحن شورای شهر از اعضاء نظام پرستاری دعوت بعمل آيد تا مشکلات حوزه پرستاران با حضور نمايندگان اين قشر بررسی شود و آن قسمتی که مربوط به قانون گذاری است؛ به گوش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی رسانده شود.

وی اضافه کرد: شورای شهر نیز می‌تواند در  مسائل شهری مربوط به پرستاران اقدامات راهگشائی انجام دهد تا گوشه کوچکی از باری را که بر دوش آن‌ها است؛ سبک کند.

جلسه علنی پارلمان محلی با بحث و بررسی پیرامون سیاست‌های کلی بودجه سال ۹۸ ادامه پیدا کرد. رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در این خصوص گفت:

شهر قزوین به طور كلی زیرساخت‌های ورزشی کمی دارد. علاوه بر آن، زیرساخت‌های ورزشی حوزه زنان نیز در مقایسه با آقایان وضعیت بسيار نامناسبی دارد. سال قبل پیشنهاد احداث پیست دوچرخه سواری بانوان مطرح شد اما نتوانست در بودجه سال ۹۷ قرار بگیرد. با توجه به کمبود سرانه ورزشی بانوان، لازم است اين پروژه در اولویت‌های تدوین بودجه ٩٨ باشد.

دکتر زهرا یوسفی در ادامه به موضوع وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری پرداخت و گفت:

وضعیت استخدامی کارکنان شهرداری جزو مواردی است که تاکید بسیاری بر آن دارم. شورا و شهرداری در یک حرکت بسیار خوب و ارزنده، توانستند قرارداد‌های حجمی نوع۲ را به نوع۱ تبدیل کنند اما بنا شد وضعیت قرارداد‌های حجمی بازنگری شده و به وضعیت باثبات‌تری برسد كه لازم است در بودجه ٩٨ گنجانده شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به موضوع املاک شهرداری اشاره کرد و متذکر شد:

علی رغم تذکراتی که ظرف يک و نيم  سال گذشته به شهرداری در رابطه با ثبت املاک شهرداری و تهيه بانک املاک داده‌ایم؛ شهرداری در این خصوص اقدامی نکرده است. مواردی وجود داشته که در خصوص زمینی خبری می‌رسد و پس از مطرح کردن آن در شورا، اطلاعات متناقضی از حوزه‌های مختلف شهرداری دریافت می‌شود بنابراین لازم است شهرداری نسبت به ثبت اطلاعات املاک خود اقدام کند.

دکتر یوسفی در ادامه به موضوع کمبود پارکینگ‌ در سطح شهر نیز پرداخت و گفت:

در قسمت‌هایی از شهر مانند بيمارستان‌ها، مراکز درمانی و تجاری که محل تجمع جمعيتی است؛ با معضل کمبود فضای پارکینگ مواجه هستیم که لازم است در دستور کار قرار بگیرد.

دکتر زهرا یوسفی از لزوم ایجاد یک مرکز رفاهی برای کارکنان شهرداری گفت و تاکید کرد:

چنین مرکزی، از خدماتی است که تمام سازمان‌ها به کارمندان خود ارائه می‌دهند. با توجه به وسعتی که شهرداری از نظر تعداد پرسنل و سازمان‌های تحت پوشش دارد؛ نیاز به چنین مرکز رفاهی در شهر قزوین حس می‌شود.

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای اسلامی شهر قزوین در پایان مباحث مربوط به سالمندان را مطرح نموده و گفت:

جامعه ما به سمت سالمندی در حرکت است و تعداد سالمندان در آينده نزديك افزایش زيادی خواهد داشت‌. اگر سالمندان را که به دلیل بالا رفتن سن، توان جسمی آن‌ها کم می‌شود؛ در کنار معلولين و بيماران دارای محدوديت حركت قرار دهیم‌؛ به لزوم مرکزی رفاهی_تفريحي مانند پارکی مناسب سازی شده و تجهيز شده در شهر، مخصوص سالمندان و کم توانان جسمی می‌رسیم تا در آنجا به حفظ سلامت روان و تقویت بنیه جسمی آن‌ها کمک شود.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط