شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

نائب رئیس پارلمان محلی:

ایجاد پارکینگ در سطح شهر از وظایف ذاتی شهرداری است که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدی عبدالرزاقی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و نائب رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با بحث و بررسی پیرامون سیاست‌های کلی بودجه سال ۹۸ همراه بود؛ گفت:

‍اگر قرار است اولویت اجرائی شهرداری برنامه پنج ساله دوم باشد نباید در تدوین بودجه، از این برنامه منحرف شود بلکه باید مطابق همان چشم انداز حرکت کرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر در ادامه ضمن یادآوری وجود طرح جامع شهری در خصوص رینگ شهری، گفت:

لازم است احداث مسیر ارنجک تا نسیم شمال، در بودجه سال ۹۸ دیده شود. در همین راستا پل ابوترابی، پل امام رضا(ع) و تقاطع میدان قدس باید تکمیل شوند، زیرا با کامل نشدن این مسیر وجود پل امام رضا(ع) بیهوده خواهد بود.

نائب رئیس شورای شهر در ادامه به مبحث پارکینگ‌های سطح شهر پرداخت و گفت:

در کمیسیون ماده ۱۰۰ برای ساختمان‌هایی که کسری پارکینگ دارند جریمه در نظر گرفته می‌شود. مقرر بود مبالغ این جریمه‌ها برای احداث پارکینگ در سطح شهر هزینه شود اما در این رابطه اقدام موثری صورت نگرفته که نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است. ایجاد پارکینگ در سطح شهر در حوزه وظایف ذاتی مجموعه مدیریت شهری است که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در خصوص زیرساخت‌های ورزشی سطح شهر گفت:

در سال جاری مصوب شد تا چهار سالن ورزشی در حوزه تحت اختیار شهرداری قزوین احداث شود که به همت شهردار محترم و با پیگیری‌های شورای شهر تا دهه فجر دو عدد از آن‌ها کلنگ خواهد خورد و در سال آینده نیز احداث دو سالن دیگر کلنگ زده خواهد شد.

مهدی عبدالرزاقی در پایان موضوع احداث مجتمع رفاهی برای کارکنان شهرداری را مطرح کرد و متذکر شد:

شهرداری‌های کوچک‌تر از شهرداری قزوین به احداث مجتمعی رفاهی، ورزشی و فرهنگی برای کارکنان خود اقدام کرده و آن‌ها را افتتاح کرده‌اند. لازم است شهرداری قزوین نیز احداث چنین مرکزی را در دستور کار قرار دهد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط