شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

چگینی:

باید فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جایگزین پل‌ها، بلوار‌ها و آزادراه‌هایی شود که قرار است احداث شوند تا جریان ترافیک روان شود‌.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و توافقات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با بحث و بررسی پیرامون سیاست‌های کلی بودجه سال ۹۸ همراه بود؛ گفت:

 

سیاست‌های کلی یک اراده و سایه‌ای است بر پروژه‌های برنامه‌ای شهرداری که در قالب بودجه دیده خواهد شد. بنابراین در تدوین چنین سیاست‌هایی نباید در امور برنامه‌ای ریز شد و به نوعی برای شهرداری برنامه نوشت بنابراین لازم است حوزه‌های ابلاغ سیاست‌های کلی و ارائه برنامه، تفکیک شوند.

وی در ادامه به حوزه حمل و نقل عمومی پرداخت و از لزوم ابلاغ سیاست‌های کلی در این خصوص به صحبت پرداخت و گفت:

باید فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جایگزین پل‌ها، بلوار‌ها و آزادراه‌هایی شود که قرار است احداث شوند تا جریان ترافیک روان شود‌. حرکت به سمت ترویج استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کمک بیشتری در این زمینه خواهد کرد.

رئیس کمیسیون املاک و توافقات شورای شهر در ادامه با اشاره به مبحث انطباق برنامه پنج ساله شهرداری و بودجه سال ۹۸، گفت:

لازم است بودجه سال ۹۸ برشی از برنامه پنج ساله باشد. باید برنامه پنج ساله طوری مصوب شود تا بخشی از آن در افق ۱۴۰۰ عملیاتی شود زیرا مشخص نیست شورای آینده همین سیاست‌ها را بپذیرد و اجرائی کند.

احد چگینی در پایان ضمن تاکید بر داشتن ضمانت اجرائی برای برنامه پنج ساله شهرداری، گفت:

می‌توان با داشتن یک ضمانت اجرائی برای برنامه پنج ساله، تا حدودی از اجرای آن مطمئن شد. به عنوان مثال جهانی شدن قزوین از شعارهای استراتژیک مدیریت قبلی شهرداری بود که امروز دیگر مطرح نیست. بنابراین باید به برنامه‌ای آماده کنیم که تا سال ۱۴۰۰ بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط