شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

جلسه ۲۲ دی ماه پارلمان محلی با گرامیداشت میلاد حضرت زینب(س) و تبریک روز پرستار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی با اشاره به ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار به نقل قولی از مقام معظم رهبری در اینباره پرداخت:

‍ "ارزش‌های دینی کنونی در گرو صبر و استقامت حضرت زینب(س) است. نام زینب و کار زینب امروز الگو و در دنیا ماندگار است."

داودی ادامه سخنان خود را به بیان کلامی از رهبر انقلاب در خصوص پرستاران اختصاص داد:

" پرستاران، دردآشنایان همه بیماران و از کارافتادگان هستند. مونس لحظه‌های درد و رنج انسان‌هایی هستند که نیاز به مونس و پرستار دارند. پرستاران عزیز حقیقتاً فرشتگان رحمت برای افراد بیمار و بیماردار جامعه محسوب می‌شوند. پرستار فرشته رحمت برای بیمار است. آن‌وقت که بیمار از همه جا دستش کوتاه است؛ در آن ساعاتی که حتی همسر، فرزندان و پدر و‌ مادر بیمار هم بالای سرش نیستند؛ چشم امیدش بعد از خدا به پرستار است و این پرستار است که مثل ملائکه آسمانی، مثل فرشته رحمت به دردها، مشکلات و نیاز‌های جسمی و عاطفی او پاسخ می‌دهد."

رئیس پارلمان محلی در پایان یادآور سالروز تشکیل شورای انقلاب در سال ۵۷ شد و گفت:

به فرمان امام خمینی(ره) در سال ۵۷ و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، شورای انقلاب تشکیل شد که اعضاء آن از همان زمانِ تاسیس نیز برنامه‌ریزی‌های لازم را برای اداره کشور انجام دادند. در نتیحه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور تحت هدایت امام راحل(قدس سرّه) به خوبی اداره شد. یاد شهدای انقلاب را که با حضور موثر خود این برگ زرّین تاریخ را رقم زدند گرامی می‌داریم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط