سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

دکتر یوسفی:

‍ تدوین و اجرای برنامه پنج ساله دوم باعث بالندگی شهر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین دکتر زهرا یوسفی رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در خصوص لایحه تعیین جریمه قطع اشجار گفت:

قطع درختان سطح شهر آنقدر عمل مذموم و بدی است که ارائه لایحه برای تعیین رقمی کوچک برای قطع درخت، می‌تواند رسمیت دادن به این عمل باشد.  نهايتا در صورت اجبار، تعيين مبلغ جريمه قطع درخت بايد آنقدر زياد باشد که به عنوان مثال صاحب یک ساختمان در حال ساخت اگر فرهنگ حفظ درخت را ندارد به دلیل ترس از پرداخت آن مبلغ، دست به قطع درخت نزند. این روند فعلی به نوعی حراج کردن درختان سطح شهر است.

وی در ادامه پیشنهاد داد درختان سطح شهر شماره و پلاک‌گذاری شوند تا در صورت قطع یک درخت بتوان عدم وجود درخت مذکور را تشخیص داد. همچنین لازم است برای قطع درختان خشک  توسط شهرداری نیز صورت جلسه‌ای تنظیم و عكس درخت ضميمه شود‌.

جلسه علنی شورای اسلامی شهر قزوین با ارائه برنامه پنج ساله دوم شهرداری توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری ادامه پیدا کرد. دکتر زهرا یوسفی در این رابطه گفت:

در جلسات کمیسیون برنامه ریزی و توسعه، از نزدیک شاهد زحمات و تلاش‌های همکاران این حوزه در تهيه برنامه پنج ساله دوم شهرداری بودم و ارائه اين برنامه را حركتی قابل تقدير و قدمي مؤثر و رو به جلو در شهرداری می‌دانم .

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت پارلمان محلی اضافه کرد: تدوین و اجرای این برنامه باعث بالندگی شهر خواهد بود. حتی اگر در برنامه فوق کاستی هم وجود داشته باشد اما حركت و مديريت  امور شهر با برنامه بسیار موثرتر و بهتر از ‌اقداماتی است که بدون برنامه انجام می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به زمان اغاز برنامه پنج ساله دوم، متذکر شد:

بهتر است شروع برنامه از سال ٩٨ باشد تا از ابتدا نگران عقب ماندن از برنامه نباشيم و طرح و پروژهای سالانه شهرداری را همگام با اين برنامه پيش ببريم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط