سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۸

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

دبیر هیئت رئیسه پارلمان محلی خواهان انتشار برنامه ۵ ساله دوم شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدیه سادات قافله‌باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در خصوص لایحه تعیین جریمه قطع اشجار گفت:

در این زمینه شهروندان دلسوزتر و حساس تر از مسئولان هستند. گاهی اوقات این شهروندان هستند که قطع درختی را به ما اطلاع می‌دهند و توقع پیگیری نیز دارند.

وی افزود: در مواردی سازمان مدیریت فضای سبز قطع درختان را با ذکر نکاتی از جمله خشک بودن و کارشناسی بودن توجیه می کند. مباحث کارشناسی این زمینه باید عامه فهم باشد تا بتوان اذهان عمومی را اقناع کرد و به شهروندان پاسخگو بود.

دبیر هیئت رئیسه پارلمان محلی همچنین به دو مورد از قطع درختان در سال گذشته اشاره کرد و گفت:

مقرر بود برای قطع درختان کنارگذر دانشگاه آزاد و همچنین درخت تاریخی مسجد جامع مورد پیگیری قضائی صورت گیرد اما به نظر می‌رسد که یا شکایت‌ها بررسی نشده و یا موضوع طرح شکایت در حد حرف باقی مانده است.

قافله باشی همچنین پیشنهاد داد تا برای متخلفانی که اقدام به قطع درختان می‌کنند فضایی در نظر گرفته شود تا ضمن پرداخت جریمه، کاشت درخت در آن فضا نیز یکی از مواردی باشد که آن شهروند برای جبران خسارت وارده به شهر انجام می‌دهد.

جلسه علنی شورای اسلامی شهر قزوین با ارائه برنامه پنج ساله دوم شهرداری توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری ادامه پیدا کرد. مهدیه سادات قافله باشی در این رابطه گفت:

توجه به آینده پژوهی یک راه به جلوی بسیار خوب است اما وفادار ماندن مجموعه شهرداری به این برنامه مسئله مهم‌تری خواهد بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر ادامه داد: تدوین برنامه و چشم انداز برای یک مجموعه بسیار گسترده با تنوع وظایف زیاد، به مراتب از امور اجرائی مشکل‌تر است. در این حوزه حتی تغییرات در بافت جمعیت، تراکم و حتی مباحث اقتصادی و سیاسی می‌تواند بر این برنامه اثر بگذارد.

قافله باشی اضافه کرد: شهر یک موجود زنده است و برنامه تدوین شده، هر لحظه با وقوع یک اتفاق می‌تواند منحرف شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین بر لزوم انطباق لایحه بودجه بر برنامه پنج ساله دوم تاکید کرد و گفت:

اینکه بدانیم در کجا ایستاده‌ایم و امور مربوط به شهر به کدام سو حرکت خواهد کرد؛ چشم اندازی است که برنامه پنج ساله شهرداری به ما خواهد داد اما انتظار شورا این است که شهرداری بر مسیر و ریلی که خود آماده کرده است، حرکت کند و به آن وفادار بماند.

مهدیه سادات قافله باشی با اشاره به مواردی چند از افق‌های موجود در برنامه پنج ساله دوم، متذکر شد:

عنوان کردن بعضی از واژه‌ها بار سنگینی بر دوش شهرداری خواهد گذاشت. به عنوان مثال سرامد حوزه پژوهش، مدیریت پاسخگو، برنامه محوری، توزیع متوازن شهری و ... بارهای سنگینی هستند که باید قبل از تصویب برنامه توانایی مجموعه مدیریت شهری نسبت به اجرای آن‌ها سنجیده شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری پارلمان محلی در پایان پیشنهاد داد تا شهرداری قزوین یک شعار داشته باشد. وی بیان داشت:

باید با یک کلیدواژه شهر را به مردم شناساند. کلیدواژه‌ای که برنامه بر محور آن حرکت کند. این شعار محور ما خواهد شد و برنامه‌های شهرداری بر اساس آن به پیش خواهد رفت.

وی در پایان خواهان انتشار برنامه ۵ ساله دوم شد تا شهروندان و افراد صاحب نظر بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط