شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۵

چگینی:

زیر سازی کمربندی محور نسیم شمال به روش آسفالت بتنی انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در خصوص رینگ شهری قزوین گفت:

‍هزینه‌های زیادی در احداث رینگ دور شهر شده و امروز باید برای تکمیل این پروژه اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی افزود: در ابتدای سال پنج میلیارد تومان برای تملکات پروژه پل امام رضا (ع) و ابوترابی تخصیص داده شد که با توجه به تورم موجود، لازم است هرچه سریع تر در این خصوص اقدام شود.

چگینی اضافه کرد: پروژه پل امام رضا(ع) تقریبا به اتمام رسیده است اما در ورودی و خروجی آن با مشکلاتی مواجه هستیم که باید شهرداری آنها را سریعتر مرتفع تا مردم بتوانند از این پروژه در آینده نزدیک استفاده کنند.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در ادامه به هزینه‌ تملکات ادامه بلوار جمهوری حد فاصل میدان دفاع مقدس، تا شیشه چی ،سپس بلوار میرزاکوچک خان و وصل به بلوار شهید باهنر اشاره کرد و گفت:

لازم است در این حوزه مطالعات دقیقی انجام شود تا پروژه کمربندی غرب به صورت کامل انجام گیرد.

احد چگینی در ادامه پیشنهاد داد تا زیر سازی کمربندی محور نسیم شمال را مطابق کاری که در سبزه میدان از روش بتن مسلح برای اجرای کفسازی جاده و سپس روکش آسفالت استفاده شود. وی گفت: روش آسفالت بتنی در کشورهای توسعه یافته کاملا مرسوم بوده و در ایران نیز به صورت پراکنده انجام می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در رابطه با نامگذاری معابر به صحبت پرداخت و گفت:

در مشهد مقدس نامگذاری کوچه‌ها بر مبنای نام خیابان‌ها انجام می‌گیرد به گونه‌ای که نام خیابانی که کوچه در آن قرار دارد بر کوچه نهاده می‌شود و پس از آن به تعداد کوچه‌های موجود شماره‌گذاری می‌شوند. این روش می‌تواند به شهروندان و گردشگران و همچنین اداره پست در پیدا کردن آدرس‌ها کمک زیادی کند. می‌توان در قزوین نیز از این روش برای نامگذاری استفاده کرد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط