شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۵

‍ حق شناس:

باید از ابتدا معابر در حال احداث را با نام مفاخر نامگذاری کنیم تا نام مورد نظر بین مردم جایگاه پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین محسن حق شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در رابطه با نامگذاری معابر شهر گفت:

نامگذاری معابر نشانگر هویت و ارزش‌های یک جامعه است و از این حیث باید اهتمام جدی مصروف گردد تا ارزش ها از این طریق به صورت مستقیم و غیر مستقیم در جامعه تداعی گردد. معتقدم بعضی از مفاخر شهر وجود دارند که سالیان زیاد زحمت کشیدند و از افتخارات عصر حاضر قزوین هستند اما کوچکترین نام و نشانی از آن‌ها در عرصه مدیریت شهری نمی‌بینیم.

وی افزود: به عنوان مثال یکی از آن چهره های پرفروغ و هویت زا مرحوم ابوالشهید حضرت آیت الله باریک بین هستند. اخلاق ایشان، سلوک مبارزاتی، درجه علمی،ایثار و اخلاص ایشان،  تداعی کننده ارزش های ناب است. ایشان از روز اول شکل گیری انقلاب اسلامی تا زمانی که به دیدار معبود شتافتند در تمام عرصه های مورد نیاز انقلاب حضور فعال داشتند. با این همه متاسفانه در قزوین خیابانی به نام مرحوم حضرت آیت الله باریک بین نداریم. پیشنهاد می کنم کمربندی شرق قزوین از ابتدای مراحل ساخت به نام این عالم مجاهد نامگذاری شود.

حق شناس اضافه کرد: اصرار می‌کنم از ابتدا خیابان‌ها و معابر در حال احداث را با نام مفاخر نامگذاری کنیم تا نام مورد نظر بین مردم جایگاه پیدا کند.

/پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط