سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۱

رئیس پارلمان محلی:

‍شورای شهر نسبت به اجرای مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی اهتمام دارد اما باید منافع شهروندان نیز در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین حکمت اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن اشاره به ۷ دی روز قیام ماندگار مردم قزوین در دوران حکومت پهلوی و همچنین یادآوری ۹ دی‌ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت؛ گفت:

آنچه ۹ دی و حماسه بصیرت را در کشور خلق کرد، حضور قاطع و حداکثری مردم عاشورایی و ولایتمدار کشورمان در صحنه و جواب دندان شکن آن‌ها به فتنه اندوزی ضد انقلاب داخل و خارج نشین کشور بود. هنگامی که مردم با روشنگری‌ها و تبیین‌های مقام معظم رهبری، دریافتند که یک سر فتنه به خارج از کشور و دشمنان قسم خورده ملت ایران وصل است؛ با یک حضور حماسی در نهم دی‌ماه، قائله ایجاد شده را مختومه کردند.

رئیس پارلمان محلی هپچنین از حضور باشکوه مردن مومن، انقلابی و ولایتمدار قزوین در مراسم بزرگداشت یوم الله ۹ دی امسال تقدیر و تشکر کرد.

حکمت اله داودی در ادامه به ارائه گزارشی در خصوص نشست مشترک اخیر با دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی پرداخت که به نمایندگی از اعضاء شورای شهر در آن حضور پیدا کرده بود.

وی بیان داشت: در این جلسه موضوعات شهریِ مربوط به قزوین مطرح شد که مورد استقبال آقای دکتر اسلامی قرار گرفت و در رابطه با آن‌ها قول مساعدت دادند.

داودی به بیان موضوعات مطروحه، در سه محور پرداخت و گفت:

مسئله مربوط به بافت تاریخی شهر اولین موضوعی بود که به آن پرداخته شد. آنچه از گذشته تا به امروز تحت عنوان بافت تاریخی برای شهر قزوین به یادگار مانده است؛ شامل تک‌بناهای تاریخی می‌شود که مدیریت شهری نیز نسبت به رعایت حریم میراثی آن اهتمام دارد اما اخیراً محدوده‌ای ۵۵۰ هکتاری از بافت فرسوده و ناکارآمد شهر را به عنوان بافت تاریخی معرفی کرده‌اند که موجب بروز مشکلات زیادی برای شهروندان خواهد شد.

وی افزود: دیدگاه وزیر محترم راه و شهرسازی نیز در این زمینه با مجموعه مدیریت شهری در یک جهت قرار دارد. آقای دکتر اسلامی در همین راستا، سرمایه‌گذاری شهرداری در سعدالسلطنه را نیز موفق دانست و آن را الگو و سمبلی برای حفظ آثار تاریخی خواند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: محور بعدی جلسه مذکور، موضوعات مربوط به پروژه شهید انصاری شرقی بود. در این رابطه گزارشی از روند تغییرات در طرح این پروژه ارائه شد که چگونه شورای شهر علی رغم اقدامات انجام شده برای احداث گذر ۳۵ متری؛ عرض گذر را به ۱۴ متر کاهش داد. با این وجود با تاثیر‌گذاری تشکل‌هایی خاص در شورای عالی معماری و شهرسازی، مصوب شد تا عرض گذر تا شش متر نیز کاهش پیدا کند.

حکمت اله داودی اضافه کرد: پل امام رضا(ع) نیز دیگر موضوعی بود که در جلسه مذکور مطرح شد. در این رابطه پیشنهاد شد تا برابر هزینه‌هایی که شهرداری در این پروژه متقبل شده، برای تکمیل پازل کمربندی شهر مساعدت‌هایی شود که جناب آقای دکتر اسلامی نیز در این خصوص دستور پیگیری‌ دادند.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه شورای شهر نسبت به اجرای مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی اهتمام دارد تاکید کرد:

شهروندان نسبت به برخی مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی معترض هستند لذا باید منافع شهروندان نیز در این زمینه در نظر گرفته شود.

/پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط