شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۸

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

کمیسیون ورزش و سلامت به ریاست دکتر یوسفی برگزار شد.

کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر به ریاست دکتر زهرا یوسفی و با حضور نمايندگان هیات‌های ورزشی معلولین و جانبازان، نابينايان و ناشنوايان برگزار شد.

دکتر یوسفی در خصوص مناسب سازی سطح شهر برای معلولین، گفت: در رابطه با مبحث مناسب سازی، جلسات متعددی در کمیسیون‌های مربوطه، صحن شورا و ... برگزار و زوايای مختلف آن بررسی شده كه اميدوارم نمود آن‌ را در بودجه سال ۹۸ شهرداری ببينيم اما مباحث امروز در خصوص لزوم توجه به ورزش كم توانان بحث قابل تاملی است.

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر با بیان اینکه کم توانان عضوی از جامعه ما هستند و باید از حقوق برابر برخوردار باشند و حتی به دلیل محدوديت‌های جسمی نيازمند توجه بيشتر و اعتبارات خاص هستند؛ گفت:

دولت‌ها موظف هستند تا هر خدمتی که به شهروندان عادی ارائه می‌دهند؛ برای افراد معلول نیز فراهم کنند. با وجود قوانين و دستورالعمل ها اما امکانات ورزشی برای استفاده معلولین در سطح شهر بسيار ناچيز است که در این حوزه بايد اقدامات موثری صورت پذيرد.

دکتر زهرا یوسفی اظهار امیدواری کرد تا شورا و شهرداری بتوانند با همفکری هیات‌های ورزشیِ حوزه معلولین، زیرساخت‌های لازم را برای ورزش اين گروه فراهم کنند که از جمله آن می‌توان به تجهيز پارک‌های شهر و مدارس ويژه به ست‌های ورزشیِ مخصوص كم توانان جسمی اشاره کرد.

جلسه کمیسیون ورزش و سلامت با حضور مسئولین هيات ورزش‌های همگانی ادامه پیدا کرد.

دکتر یوسفی در این خصوص گفت: در بحث ورزش اهداف مشترکی وجود دارد که ایجاد نشاط و شادابی و همچنین ايجاد سلامتی از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

وی افزود: ما متولی اصلی ورزش را اداره کل ورزش و جوانان می‌دانیم. اما از آنجا كه شهرداری متعلق به همه شهروندان و طلايه‌دارِ ایجاد فرهنگ‌های درست شهروندی است و فرهنگ ورزش كردن نیز جزء این فرهنگ‌های درست است؛ در كنار اداره كل ورزش، قسمتی از بار را به عهده گرفته و انصافاً در مدت فعاليت شورای پنجم بسيار عالی كار كرده است.

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به تشریح اقدامات ورزشی شورا و شهرداری در دوره پنجم شورای شهر پرداخت و گفت:

در ابتدای کار شورای پنجم تعداد جایگاه‌های فعال ورزش صبحگاهی و عصرگاهي ۱۶ عدد بود که در حال حاضر به ۴۶ جایگاه فعال رسیده است و سازمان فرهنگی و ورزشی علاوه بر ساخت سكو در پارک‌ها، ماهانه مبلغ زيادی را جهت دستمزد و بيمه مربيان ورزشی پارک‌ها پرداخت می‌كند.

دکتر یوسفی اضافه کرد: نيمی از هزینه‌های ورزشی سازمان فرهنگی و ورزشی به مبحث ورزش همگانی اختصاص پیدا کرده که هم در حوزه زیرساخت و هم حوزه برنامه‌ای، اقدامات خوبی انجام داده و اعتبار زيادی را هزينه نموده كه اين امر به معنی تقبل و اجراء قسمتی از وظايف اداره كل ورزش و جوانان در مبحث ورزش‌های همگانی در سطح شهرستان قزوين، است.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط