سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین:

‍ شهرداری قزوين در ايجاد زيرساخت‌های حمل و نقل پاک اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین دکتر سیده منیره قوامی رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در رابطه به پروژه تراموا، گفت:

 

 

امروزه كيفيت زندگی مردم با خودرومحوری، دچار آسيب شده است. تقريبا ٢٠ سال است كه دنيا به اين نتيجه رسيده كه در طراحی مبلمان شهری، انسان محوری ملاک باشد نه خودرو محوری. زيرا مبلمان خودرو محور شهرها سلامت شهروندان را به خطر انداخته و سالانه ٤٥ هزار نفر در اثر آلودگي هوا جان خود را از دست می‌دهند. لذا حمايت خود را از طرح مطالعات تراموا اعلام ميكنم.

وی افزود: در علم شهرسازی با رسیدن جمعیت شهر به ۵۰۰ هزار نفر، باید تدابیر ویژه‌ای برای توسعه حمل و نقل عمومی و پاک اندیشده شود. قزوین نیز در آستانه دو پدیده ترافیک و آلودگی هوا قرار دارد. بنابراین ایجاد زیرساخت‌های این چنینی لازم است‌‌.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در در ادامه به اقدامات شهرداری قزوین در زمینه ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقل پاک پرداخت و گفت:

شهرداری قزوين در ايجاد زيرساخت‌های حمل و نقل پاک اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است كه از زحمات شهردار محترم و مدير عامل محترم سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداری قزوين و مجموعه شهرداری تشكر می‌كنم و كسب عنوان برتر در حمل و نقل پاک وا تبريک عرض می‌كنم. اقدامات شهرداری قزوين در اين حوزه باعث شد كه شهر قزوين به عنوان شهر دوستدار محيط زيست شناخته شود كه كسب اين عنوان مسئوليت ما را در اين حوزه سنگين تر می‌كند و لازم است به طرح‌هايی مثل تراموا توجه كنيم و مطالعات امكان سنجی آن را انجام دهيم.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر در ادامه با اشاره به لزوم انجام مطالعات برای طرح تراموا، گفت:

در بخش مطالعات مربوط به تراموا، ارزيابی اثرات زيست محيطی اين طرح و پيوست اجتماعی وجود دارد كه به نظر می‌رسد اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان برای چنین مطالعاتی کافی نباشد.

ادامه جلسه علنی صحن شورا با حضور دکتر صفری شهردار و مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد که طی آن از مدال آوران و قهرمانانِ قزوینی در بازی های آسیایی و پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تجلیل به عمل آمد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در این خصوص گفت: قشر ورزشکاران به دلیل نشاط و هیجانی که به جامعه تزریق می‌کنند، بسیار ارزشمند هستند و هر چقدر تعداد مدال آوران ما بیشتر شود موجب سربلندی شهر و استان خواهد بود.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط