سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین:

ورزش بانوان نیازمند حمایت بیشتری است زیرا از دیده شدن و جذب سرمایه و اسپانسر محروم است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدیه سادات قافله‌باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در رابطه با پروژه تراموا، گفت:

 

 

برای انجام مطالعات این طرح باید بافت شهر نیز در نظر گرفته شود‌. مطابق اطلاعات موجود عرض خیابان نیز باید پاسخگوی اجرای چنین طرحی باشد و این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: همچنین لازم است پژوهش و مطالعات صورت گرفته بدون جهت‌گیری خاصی باشد تا بتواند اعضاء شورای شهر را به عنوان منتخبین مردم برای اجرای چنین پروژه‌ای اقناع کند. زیرا اعضاء شورا نیز باید به مردم و شهروندان پاسخگو باشند.

اگر برای پروژه‌هایی مانند پل امام رضا(ع) و پل نادری نیز چنین مطالعاتی وجود داشت الان مديريت شهري مجبور به هزينه ٣٠٠ ميلياردی نبود و اینقدر هم در مظان اتهام و نقد قرار نمی‌گرفت كه ساخت آنها را غير ضروری بخوانيم.

ادامه جلسه علنی صحن شورا با حضور دکتر صفری شهردار و علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد که طی آن از مدال آوران و قهرمانانِ قزوینی در بازی های آسیایی و پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تجلیل به عمل آمد.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر در اینباره گفت: ورزش‌ را می‌توان تنها حوزه‌ای دانست که سیاسی نیست. افتخاری که نام‌آوران این حوزه در بدترین شرایط اقتصادی و اجتماعی به دست می‌آورند؛ می‌تواند موجب وحدت بین همه اقشار جامعه شود. پرچمی که توسط این عزیزان بالا می‌رود، دل همه مردم را شاد و اشک و غم این قهرمانان نیز دل همه هموطنان را غمگین می‌کند.

قافله باشی در ادامه به موفقیت‌‌های ورزشی در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت:

در واقع ما به دیدن بالا رفتن پرچم کشور و دور افتخارهای ورزشکاران در چند سال اخیر عادت کرده‌ایم. این غرور ملی را مجموعه ورزش استان به شهروندان هدیه داده‌اند.

دبیر هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: شورای پنجم کارنامه قابل قبولی در ورزش دارد. ورزش محلات برای ما بسیار با اهمیت است. اطمینان دارم که در کوچه پس کوچه‌های این شهر قهرمانان زیادی وجود دارند كه بايد با طرح های استعداديابی كشف و  مورد حمایت قرار گیرند و بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

مهدیه سادات قافله باشی در ادامه
متذکر شد: هر ۹ عضو شورا حامی ورزش هستند و برای سرمایه‌گذاری در این بهش دغدغه دارند. در همین رابطه ذکر این نکته لازم است که ورزش بانوان نیازمند حمایت بیشتری است زیرا از دیده شدن و جذب سرمایه و اسپانسر محروم است.

نماینده مردم قزوین در شورای شهر در پایان از اعلام آمادگی شورا برای همکاری با تشکل‌های حوزه جوانان و خانه تشكل های غير دولتی و مركز توان‌افزایی سمن‌ها خبر داد و خواستار همکاری بیشتری از سوی نهادهای مرتبط در این زمینه شد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط