سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

دکتر یوسفی:

ورزش را وسیله‌ای برای ایجاد نشاط اجتماعی و همچنین بهترین راهکار برای ایجاد سلامت در سطح جامعه می‌دانیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین دکتر زهرا یوسفی رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در رابطه با پروژه تراموا گفت:

 

با توجه به جمعیت رو به رشد قزوین و مباحث مربوط به آلودگی هوا و مشکلات ترافیکی؛ اجرای طرحی مانند تراموا قابل قبول به نظر می‌رسد اما مانند هر کار دیگری باید هزینه و فایده آن دیده شود. هزینه هزار و دویست میلیارد تومانی برای احداث تراموا رقم بسيار زيادي است و لازم است مطالعات دقیقی انجام و برآورد هزينه و فايده شود و نهايتا به شرط تامين هزينه از  طرف دولت انجام ‌شود.

وی افزود:در شروع كار، انجام طرح مطالعاتی در خصوص احدث تراموا لازم است اما انجام آن نباید به منزله تایید نهایی این طرح انگاشته شود. اقدام نهایی در صورتی خواهد بود که مطالعات طرح بخصوص مطالعات اجتماعی آن   بتواند اعضاء شورا و افكار عمومی شهر را توجیه کند.

ادامه جلسه علنی صحن شورا با حضور دکتر صفری شهردار و علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد که طی آن از مدال آوران و قهرمانانِ قزوینی در بازی های آسیایی و پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تجلیل به عمل آمد.

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت شورای شهر در این خصوص گفت: رویکرد شورای پنجم توجه بیشتر به حوزه ورزش است. ورزش را وسیله‌ای برای ایجاد نشاط اجتماعی و همچنین بهترین راهکار برای ایجاد سلامت در سطح جامعه می‌دانیم و ورزشكاران بهترين الگو برای جوانان ما هستند.

دکتر یوسفی اضافه کرد: امسال برای بهبود وضعیت ورزش‌، توانستیم قدم‌های خوبی برداریم. در این زمینه اعتبار ورزش شهرداری به هشت برابر افزایش پیدا کرد که اين اعتبار شامل حوزه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی است.

نماینده مردم قزوین در شورای اسلامی شهر قزوین به کمک‌های شورا و شهرداری به هیات ‌های ورزشی پرداخت و گفت:

طی هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان و با تایید این اداره كل، کمک‌های خوبی برای هیات های ورزشی اختصاص پیدا کرده است.

دکتر زهرا یوسفی اظهار امیدواری کرد تا شورا و شهرداری بتوانند در سال آینده نیز با تخصیص اعتبار بیشتر، در درجه اول به سمت ایجاد زیرساخت‌های ورزش در شهر رفته و در مرحله بعد به فعالیت‌های ورزشی کمک نمايند.

وی اضافه کرد: اولويت اول شورای شهر تمركز بر ورزش‌های همگانی به علت مخاطبان بسيار زياد آن است اما در کنار آن حوزه ورزش قهرمانی نیز از حمایت‌های شورا و شهرداری برخوردار خواهند شد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط