سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

دقیقی:

‍ امسال شورا و شهرداری در بحث ورزش، هنر و مباحثی که مغفول مانده بود؛ انقلابی اساسی به وجود آورد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین سعید دقیقی عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی به موضوع پروژه تراموا پرداخت و گفت:

انسان محوری و حمل و نقل پاک از مباحثی هستند که در جهان نیز به آن‌ها توجه ویژه‌ای می‌شود. همچنین حفظ محیط زیست باید از اولویت‌های زندگی شهروندان و مدیران شهری باشد‌.

وی افزود: نکته نگران کننده در خصوص پروژه تراموای قزوین این است که در هیچ کجای دنیا در خیابانی با عرضی مانند خیابان امام خمینی(ره)، تراموا احداث نشده است. در این خیابان ابنیه تاریخی وجود دارد. همچنین فضای اقتصادی این خیابان نیز باید مورد توجه باشد تا به سرنوشت چهارراه نادری و پل احداث شده در آن دچار نشویم. در ضمن هزینه ۸۰۰ میلیونی مطالعاتی برای امری که به اعتقاد من منطقی و توجیهی نیست به جز اینکه هزینه‌ای به سیستم مدیریت شهری وارد می‌شود؛ حاصلی ندارد.

ادامه جلسه علنی صحن شورا با حضور دکتر صفری شهردار و مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد که طی آن از مدال آوران و قهرمانانِ قزوینی در بازی های آسیایی و پارآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تجلیل به عمل آمد.

دقیقی در این رابطه گفت: باید از مجموعه مدیریت شهری، آقای شهردار و اعضای شورای پنجم تشکری ویژه داشته باشیم که امسال در بحث ورزش، هنر و مباحثی که مغفول مانده بود؛ انقلابی اساسی به وجود آوردند، تا امروز شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم که شهرداری و شورای شهر رقم زده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: بعضی از رشته‌های ورزشی مانند فوتبال و والیبال برای ورزشکاران درآمدزا هستند اما ورزش‌هایی وجود دارند که فقط در صورت موفقیت‌های بین المللی دیده می‌شوند. معمولا رقم پاداش‌های در نظر گرفته شده برای چنین رشته‌هایی کافی نیست و نمی‌تواند هزینه‌های این ورزشکاران را پوشش دهد.

دقیقی در پایان از مسئولین این حوزه و مسئولین شهرداری و اعضا شورا خواست تا از ورزشکارانی که شانس زیادی برای کسب مدال المپیک دارند؛ حمایت‌های بیشتری صورت دهند که می‌تواند شامل موضوعات اسپانسری نیز باشد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط