سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین:

رئیس پارلمان محلی از اختصاص ۳۸ میلیارد تومان بودجه دولتی برای بازسازی فضاهای ناکارآمد و فرسوده شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین حکمت‌اله داودی رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تسلیت رحلت فقیه عالیقدر و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی رضوان الله علیه، با بیان قسمتی از پیام رهبر معظم انقلاب مدظله العالی، به صحبت‌های خود ادامه داد:

‍ "این ضایعه‌ی اسفبار مایه‌ی تالّم همه‌ی کسانی است که به مقام علمی و خدمات با ارزش ایشان به نظام اسلامی و نیز به مجموعه‌های فقهی و اصولی و حقوقی حوزه‌های علمیه آشنا می‌باشند. ایشان استادی بزرگ در حوزه علمیه قم و کارگزاری با وفا در مهمترین تشکیلات نظام جمهوری اسلامی، عضو مؤثری در شورای نگهبان و رئیس موفقی در مجمع تشخیص مصلحت بودند. ایشان همچنین برادر سه شهید و از یاران و شاگردان و همراهان شهید نام‌آور و بزرگوار سیدمحمدباقر صدر بود."

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به میلاد حضرت عیسی(ع)، این روز فرخنده و آغاز سال جدید میلادی را به مسیحیان سراسر جهان تبریک گفت.

حکمت اله داودی در ادامه یادآور روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی شد و گفت:

قطعاً فضاهای ناکارآمد شهر قزوین در زلزله‌های احتمالی دچار آسیب‌های جدی خواهد شد. با توجه به اینکه قزوین در مسیر و خط زلزله قرار دارد؛ طی جلساتی در وزارت راه و شهرسازی مقرر شد تا مبلغ قابل توجهی که تا حدود ۳۸ میلیارد تومان خواهد بود، برای بازسازی فضاهای ناکارآمد و فرسوده شهر اختصاص یابد.

این مقام مسئول همچنین یادآور شهادت آیت الله حسین غفاری به دست ماموران ستم‌شاهی پهلوی در سال ۵۳ شد.

داودی در پایان به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال ۵۸ پرداخت و گفت:

امیدواریم با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، در کشور شخص بی‌سوادی نداشته باشیم که این مهم همکاری همه ارگان‌های مربوطه را می‌طلبد.

تصاویر مرتبط