شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۱

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین:

‍ تولید روزانه ۷۰۰ تن زباله در استان قزوین، آمار نگران کننده‌ای است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مهدیه سادات قافله‌باشی رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری و دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی در خصوص موضوعات مربوط به سایت تفکیک زباله محمدآباد، گفت:

 

 

موردی که بیشتر از سود_ زیاد نگران کننده شده، حجم انبوه زباله‌ای است که در شهر قزوین تولید می‌شود. تولید روزانه ۷۰۰ تن زباله در استان قزوین، آمار نگران کننده‌ای است که شاید بیش‌تر از سود و زیان مادی طرف‌های این مجموعه اهمیت داشته باشد که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

وی افزود: در آستانه روز هوای پاک قرار داريم ولی با روند پیشِ رو، حتی زمینی برای دفن و تفکیک زباله نخواهیم داشت.

دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در ادامه متذکر شد: وارد شدن به مبحث سود و زیان مادی در جای خود دارای اهمیت است که حسابرسی نیز به آن ورود پیدا خواهد کرد اما لازم است اشکالات فنی سایت محمدآباد از منظر زیست محیطی و با حضور مسئولین استاني به این بخش، بررسی شود.

مهدیه سادات قافله باشی همچنین به موضوع تدوین بودجه سال ۹۸ پرداخت و گفت:

تدوين بودجه سال ٩٨ در حال انجام است اما برنامه ۵ ساله علی رغم وقت زیادی که در کمیسیون‌های مربوطه صرف آن شد؛ در صحن شورا بررسی نشده است. ماباید طبق معیار مشخص و یک افق و چشم انداز به تدوين بودجه اقدام کنیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد:

شورا و شهرداری به حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و آسیب‌های اجتماعی به خصوص در بخش برنامه، ورود خوبی داشته و در بخش‌هایی نیز وظایف ارگان‌های دیگر را پوشش داده است اما انتظار داریم در زمینه زیرساخت‌های حوزه‌های ذکر شده، اقدامات موثرتری صورت داده شود زیرا وظیفه شهرداری ایجاد زیرساخت است. امیدواریم بودجه سال آینده شهرداری در جهت عمرانی و در حوزه‌هایِ مورد تاکید اعضا شورا حرکت کند تا بتوانیم آثاری ماندگار از شورای پنجم در شهر قزوین به یادگار بگذاریم.

قافله باشی در پایان خواستار ارائه گزارش عملکرد در خصوص برخی ردیف‌های بودجه سال گذشته شد که ردیف‌هایی تازه و نو بودند. مانند احداث پارک بانوان،طرح جامع برندینگ ،استارت آپ هاي علمی ،مناسب سازی ابنيه و معابر و ... تا مشخص شود در چنین مواردی که مورد تاکید اعضاء شورا بود چه اقداماتی صورت داده شده است.

وی در ادامه به اهميت تكميل پروژه‌های نيمه تمام و توجه ويژه به نواحی منفصل شهری تاكيد و اشاره كرد.

/پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط