شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۱

عبدالرزاقی:

شهرداری در مقابل مصوبات شورای اسلامی شهر قزوین مقاومت نکند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و نائب رئیس شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تشکر از مجموعه سازمان‌های فرهنگی و ورزشی، زیباسازی،فضای سبز و مدیریت شهرداری برای ایجاد فضائی با نشاط برای شب یلدا در سطح شهر؛ گفت:

طی این برنامه که در خیابان شهرداری برگزار شد؛ به مجموعه مدیریت استان قزوین اثبات شد که بستن یک خیابان و تبدیل آن به یک گذر انسان‌محور و پیاده‌محور با استقبال شهروندان و ایجاد فضائی مناسب همراه خواهد شد.

نائب رئیس پارلمان محلی در ادامه از اقدامات گزینشی شهرداری برای اجرای مصوبات شورای شهر انتقاد کرد و گفت:

بیست روز از مصوبه شورا جهت افزایش مبلغ قرارداد و بیمه رانندگان آژانس تحت اختیار مجموعه شهرداری می‌گذرد. طی این مصوبه مقرر گردید تا شهرداری در اسرع وقت ضمن پیش بینی منابع لازم؛ نسبت به تدوین و ارسال لایحه به شورا اقدام نماید.

مهدی عبداارزاقی افزود: بیست روز از مصوبه مذکور می‌گذرد اما شهرداری اقدامی برای تدوین لایحه در اینباره انجام نداده است. مصوبه فوق با ۹ رای به تصویب شورای شهر رسیده و باید برای مجموعه شهرداری فوریت داشته باشد. ضمن اینکه باید توجه داشت، حقوق رانندگان آژانس شهرداری رعایت نمی‌شود و لازم است در این رابطه اقدام صورت گیرد. شهرداری در مقابل مصوبات شورای اسلامی شهر قزوین مقاومت نکند و نسبت به ارسال لایحه مذکور اقدامات لازم را انجام دهد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: با بی توجهی به مصوبات شورا، شان این نهاد حفظ نخواهد شد. اگر اجرای مصوبه‌ای در توان شهرداری نیست، باید شهردار محترم یا نماینده شهردار ضمن حضور در صحن شورا توضیحات لازم را درباره آن ارائه دهند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در خصوص اجرای پروژه‌‌های مصوب نیز متذکر شد:

شهرداری در اجرای پروژه‌های عمرانی و زیرساختی نیز به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کند. انحراف از بودجه نیز استانداردی دارد که باید رعایت شود. موارد انحراف از بودجه در سال ۹۷ بسیار زیاد بوده است که در جای خود به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. در سنوات قبل نیز بر شهرداری قزوین چنین روندی حاکم بود اما ما امیدوار بودیم تا امسال شاهد کاهش درصد انحراف از بودجه باشیم.

مهدی عبدالرزاقی در پایان به روند ورود و استخدام کارکنان شهرداری به این نهاد پرداخت و گفت:

مطابق گزارش‌های ارائه شده توسط مسئولین مربوطه در شهرداری، در مجموع ۱۵ ماهی که از  عمر شورای پنجم می‌گذرد؛ ۸۳ نفر وارد حوزه مدیریت شهری شده‌ و از طرفی حدود ۷۰ نفر نیز تعدیل و بازنشسته شده‌اند. لازم به ذکر است در سنوات گذشته در مواردی ظرف ۴۵ روز ۵۸ نفر به نهاد شهرداری وارد شده‌اند.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط