شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۱

فصیحی رامندی:

با نوسانات اخیر قیمت ارز، قطعا در اجرای برنامه ۵ ساله با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین فرج الله فصیحی‌رامندی رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی گفت:

‍ تصمیمات در خصوص احداث سایت تفکیک زباله محمدآباد با حضور مسئولین حوزه عمرانی استانداری گرفته شد. لذا امروز نیز باید با حضور همان مسئولین راجع به آن تصمیم گیری شود.

وی افزود: اینکه سازمان پسماند شهرداری قزوین اجازه ورود به سایت پیدا نمی‌کند برای ما قابل قبول نیست. این در حالی است که طبق قانون اداره این سایت جزء وظایف سازمان پسماند تعریف شده است.

رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه به موضوع تدوین بودجه سال ۹۸ پرداخت و گفت:

با نوسانات اخیر قیمت ارز قطعا در اجرای برنامه ۵ ساله با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد. تدوین بودجه به صورت برشی یکساله (یک پنجم) از برنامه ۵ ساله باشد. همچنین با توجه به اینکه حساب‌های مستقل سازمان‌ها و ساختار سازمان‌ها تغییر کرده؛ بودجه باید به صورت متمرکز دیده شود.

فصیحی رامندی افزود: لازم است برای پروژه‌های نیمه تمام اولویت بندی صورت گیرد و شهرداری از شروع پروژه بزرگ جدید مگر بنا به ضرورت، خودداری کند. علاوه بر آن باید تعدادی پروژه خُردمقیاس و محلی اعم از فرهنگی، ورزشی و فضای سبز در بودجه سال آینده گنجانده شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: بودجه شهرداری، بودجه‌ای متورم و غیرواقعی است. پروژه‌هایی دیده و درآمدهایی تعریف می‌شود که هیچ کدام محقق نخواهد شد.

فرج الله فصیحی رامندی در ادامه خواستار تلاش شهرداری برای بهره‌مندی از اعتبارات ملی شد و گفت:

بوستان ملی باراجین نمونه خوبی در این حوزه بود. همچنین باید برای دریافت درآمد‌های شهرداری که به حساب خزانه دولت ریخته می‌شود نیز تلاش کرد. در همین زمینه باید اقدامات لازم برای وصول مطالبات شهرداری از دستگاه‌های دیگر صورت گیرد.

وی همچنین بر لزوم جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری تاکید کرد و گفت:

در شهرداری جذب نیرو، خارج از ضوابط به صورت زیادی انجام می‌گیرد. در هفت ماهه دوم سال گذشته ۱۰۷ نفر جذب شهرداری شده‌اند که موجب هزینه‌های بالایی می‌شود.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط