شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۰۱

چگینی:

با راستی آزمایی بودجه سال۹۷؛ می‌توانیم از میزان عملیاتی بودن بودجه آگاه شویم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی گفت:

 

کلیات موضوع سایت محمدآباد باید با حضور مدیران استانی، قطعی و نهائی شود؛ بنابراین لازم است گزارش شفافی از سود و زیان شرکت نصر محمدآباد ارائه شود تا بدانیم شرکتی که شهرداری قزوین ۴۰٪ در آن سهام دارد در چه شرایطی قرار دارد.

وی افزود: همچنین باید مکانیزم لازم برای اخذ مطالبات معوقه شرکت از سایر شهرداری‌ها تشریح گردد تا موضوع پس از جمع‌بندی‌های نهائی و با حضور مسئولین، بررسی و بازنگری شود.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در ادامه به هزینه‌هایی که شهرداری قزوین در سایت تفکیک زباله محمدآباد انجام داده؛ اشاره کرد و گفت:

باید هزینه کردِ شهرداری برای خرید تجهیزات سایت مذکور بررسی و به‌روز رسانی و قیمت گذاری شود. در آن صورت مشاهده خواهیم کرد که شهرداری قزوین در این سایت با افزایش سرمایه و سهم روبه‌رو خواهد شد. با این اوصاف مدیریت این مجموعه نیز به شهرداری قزوین واگذار خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین به موضوع تدوین بودجه سال ۹۸ پرداخت و گفت:

باید بودجه سال جاری راستی آزمایی شود و با در دست داشتن گزارشی از میزان تحقق و انحراف بودجه سال ۹۷؛ می‌توانیم از میزان عملیاتی و قابل اجراء بودن بودجه آگاه شویم و در بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ از آن استفاده کنیم.

احد چگینی اضافه کرد: مباحثی که در بخشنامه بودجه ابلاغ شده؛ موضوعاتی را شامل می‌شود که در سراسر در خصوص آن‌ها اقدام خواهد شد و عمل به آن‌ها جزء تکالیف شهرداری است. ما نیز نمی‌توانیم مازاد بر این سرفصل‌ها موردی اضافه کنیم اما می‌توانیم در چهارچوب برنامه بودجه، به صورت برنامه‌ای می‌توانیم نظرات خود را اعمال کنیم.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط