سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۰۶

قافله باشی در صحن شورا مطرح کرد:

لطفا برگ های پاییزی را جمع آوری نکنید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدیه سادات قافله باشی دبیر هیئت رئیسه شورا و رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی که با ارائه گزارش عملکرد سازمان مدیریت آرامستان‌ها همراه بود، گفت:

 

 

لازمه کار کردن در این سازمان برخورداری از یک روحیه خاص است. تالمات روحی خانواده‌های متوفی باعث می‌شود گاهی برخوردهای نامناسبی شکل گیرد. صمیمیتی که در کارکنان سازمان آرامستان‌ها وجود دارد، علاوه بر روحیه جهادی نشان از حسن خلق مدیریت این سازمان دارد.

دبیر هیئت رئیسه شورای شهر به موضوعات مربوط به آرامستان نُبیلی اشاره کرد و گفت:

مبحث مبلمان آرامستان‌ها باید جدی گرفته شود زیرا معمولا جمعیت سالخورده‌ای که به این مجموعه مراجعه می‌کنند نیاز به خدماتی مانند مبلمان و سرویس های بهداشتی دارند.

قافله باشی همچنین به فضای پارکینگ پل امام رضا(ع) پرداخت و یادآور شد:

می‌توان تا زمانی که ساخت این پل به پایان می‌رسد، زیر پل را برای تامین پارکینگ مجموعه آرامستان‌ها آماده سازی کرد. این اقدام می‌تواند به کاهش بار ترافیکی این ناحیه کمک شایانی کند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه بر لزوم درنظر گرفتن تسهیلات رفاهی برای کارمندان مجموعه آرامستان‌ها و به خصوص غسالخانه، تاکید کرد و گفت:

عوض کردن قرارداد های این عزیزان می‌تواند بهترین هدیه رفاهی برای آن‌ها باشد.

مهدیه سادات قافله باشی به مصوبه شورای پنجم در خصوص کفن و دفن رایگان کسانی که اهدا عضو می‌کنند؛ گریزی زد و آن را یکی از بهترین اقدامات شورای پنجم دانست.

رئیس کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و هنری شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به روزهای پایانی فصل پاییز، گفت:

با توجه به اینکه فصل پاییز رو به اتمام است و برگریزان پاییزی در سطح معابر جلوه بسیار زیبایی به آن می‌بخشد، از شهرداری درخواست می‌کنیم تا در بعضی از پارک ها از جمله پارک ملت و پامچال و همچنین در بعضی از محورها مانند خیابان فردوسی، بلوار، كوثر و ... از جمع آوری سریع برگ های پاییزی خودداری کنند تا ضمن لذت بردن شهروندان از مناظر پاییزی، این فصل در قاب عکس هایشان نیز ماندگار شود. از شهروندان و عكاسان نیز درخواست می‌كنم تا از این ظرفیت برای معرفی زیبایی های شهر قزوین در فضای مجازی استفاده کنند و در این راه مديريت شهری  را همراهی کنند.

مهدیه سادات قافله باشی دبیر هیئت رئیسه شورای شهر در پایان با قرائت نامه شهرداری در خصوص درخواست از اعضا شورا برای ارائه پیشنهادات لازم جهت تعریف پروژه‌های شهری، گفت:

از اصحاب رسانه، اصحاب علم و اندیشمندان، فرهیختگان و همه کسانی که در زمینه های مختلف صاحب نظر هستند نیز درخواست می‌کنیم تا اگر در تعریف پروژه‌ای جدید نیازی می‌بینند، آن را به اطلاع اعضا شورا و يا دفتر شورای شهر برسانند اعضای شورا نیز آمادگی دریافت این دست نظرات را دارند تا در جلسات كارشناسی طرح ها مطرح و بررسی شوند.

 

تصاویر مرتبط