پنجشنبه ۱۳۹۰/۱۰/۰۸

عجم، استاندار قزوين تاکيد کرد:

عملکرد شورا و شهرداري قزوين در کشور مثال زدني است

از اعضاي شورا و شهردار قزوين انتظار ميرود با اجراي چند طرح عمراني و خدماتي مهم در جنوب شهر قزوين فاصله شمال و جنوب شهر را کمتر کنند.

 

عجم، استاندار قزوين در نشستي با اعضاي شوراي اسلامي شهر قزوين بيان داشت: در مدت 5/1 سال گذشته بيش از 800 ميليارد تومان در استان قزوين سرمايه گذاري شده و اين استان به دليل نزديکي به تهران و ارزش افزوده زمين براي سرمايه گذاران جذابيت زيادي دارد تصريح کرد: حتي در استانهاي بزرگ هم رخ نمي دهد يک ويژگي بزرگ براي اين استان قلمداد ميشود.
عجم يادآور شد: اگر امروز فرصت مناسب خدمت گذاري به مردم را از دست بدهيم پشيمان خواهيم شد و شايد ديگر هرگز اين فرصت تکرار نشود.
وي گفت: همه وظيفه دارند رسالت خود را بخوبي انجام دهند و هرگاه نتوانستيم کار کنيم لازم است مديريت را به ديگران واگذار کنيم تا مردم ضرر نکنند.
استاندارقزوين اذعان داشت: مجموعه شهرداري از تنوع و تکثر خدمات برخوردار است واز همين رو به دقت از سوي مردم رصد ميشود چون مردم همواره با آن سر و کار دارند لذا بايد شرايطي را فراهم کنيم تا برخي اوقات شهروندان بتوانند بدون واسطه مشکلات خود را با مديران مطرح کنند و فاصله مسئولان با مردم کاهش يابد.
وي افزود: علي رغم کارهاي زيادي که انجام شده هنوز کارهايي هم باقي مانده که با تلاش نيازمند است و در استانداري از هيچ حمايت و کمکي براي خدمت به مردم دريغ نخواهيم کرد.
عجم با اشاره به نقش بهره گيري از دانش فني در شهرداري ها گفت: تيمهاي برنامه ريز و متخصص بايد در شهرداريهاي استان و مورد حمايت قرار گيرند تا کارها با شتاب و کيفيت بيشتري انجام شود.
استاندار قزوين در بخش ديگري از سخنانش به مناطق جنوبي شهر و تراکم جمعيت در آن ها اشاره و تصريح کرد: : از اعضاي شورا و شهردار قزوين انتظار ميرود با اجراي چند طرح عمراني و خدماتي مهم در جنوب شهر قزوين فاصله شمال و جنوب شهر را کمتر کنند.
وي اظهار داشت: مردم همه مناطق شهري قزوين در ايجاد درآمدهاي شهري نقش دارند لذا بايد ميزان برخورداري آن ها نيز از خدمات شهري برابر باشد.
عجم افزود: از شهردار قزوين و شهرداران مناطق مختلف شهري توقع داريم چند طرح مهم و بزرگ شهري را در مناطق جنوبي و محروم شهر اجرا کنند تاضمن توزيع متوازن خدمات به کاهش فاصله شمال و جنوب کمک شود.
استاندار قزوين تصريح کرد: هر چند مشکل تامين زمين در مناطق جنوبي قزوين کاملا احساس مي‌شود اما با همکاري شهردار قزوين و مشارکت مردم مي توان برخي طرحهاي عمراني را در اين منطقه اجرا و مردم کم درآمد را از خدمات شهري برخوردار کرد.
وي گفت: توسعه بافت فرسوده در جنوب شهر قزوين و توزيع مناسب درآمدها و خدمات به جلب رضايت مردم کمک مي‌کند.
عجم در خصوص ضرورت صيانت از باغستان سنتي قزوين نيز اظهار داشت: با تشکيل سازمان باغستان‌هاي سنتي، انسجام و جديت دستگاههاي مسئول مي توان عقب ماندگي مربوط به احياء باغستان‌هاي قزوين را جبران کرد.
استاندار قزوين با تأکيد بر ضرورت همفکري و برنامه ريزي مناسب به منظور حفظ و احياء باعستان‌هاي سنتي قزوين تصريح کرد: بايد تلاش شود تا در حفظ و صيانت از اين باغستان‌ها به عنوان ميراثي طبيعي و سرمايه‌اي ارزشمند، مردم و مالکين نيز به مشارکت تشويق شوند.
وي از تمهيدات لازم براي تقدير از ابراز محبت مردم و مديران استان در ابقاي خود اظهار داشت: از آيت ا... باريک بين، نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي، مردم استان، شوراي شهر و شهرداري در ابراز محبت به خود تشکر مي‌کنم و از اين که زمينه تداوم خدمتم در استان فراهم شد خدا را شاکرم.
عجم يادآور شد: در 45 روز گذشته که قرار شد مسئوليت ديگري بپذيرم هرگز حاضر نبودم از سياست‌هاي رهبري و دولت فاصله بگيرم و دوست نداشتم کارها دچار مشکل شود بلکه چون سربازي تکليف داشتم هر جا که لازم است در خدمت نظام باشم و تلاش کردم تا نوار خدمت به مردم قطع نشود.
استاندار قزوين تصريح کرد: از اين که دولت محترم دوباره به اينجانب اعتماد کردند سپاسگزارم و از اين فرصت دوباره براي خدمت بيشتر به مردم استان قزوينبهره خواهم برد.
استاندار قزوين گفت: حفظ و نگهداري از باغات سنتي استان به عنوان ميراثي ارزشمند ضرورتي انکاناپذير است. به گزارش خبرنگار مهر، احمد عجم عصر شنبهدر جلسه شوراي باغستانهاي سنتي قزوين اظهار داشت: حفظ، احياء و جلوگيري از تخريب باغستانهاي سنتي قزوين به عنوان ميراث فرهنگي گذشتگان از دغدغههاي جدي مسئولان مربوط در استان به شمار ميرود.
وي با اشاره به اين که براي حفظ و احياء باغستانهاي سنتي قزوين بايد اهتمام لازم را انجام داد گفت: با تشکيل سازمان باغستانهاي سنتي، انسجام و جديت دستگاههاي مسئول ميتوان عقب ماندگي مربوط به احياء باغستانهاي قزوين را جبران کرد.
استاندار قزوين با تاکيد بر همفکري و برنامه ريزي مناسب به منظور حفظ و احياء باغستانهاي سنتي قزوين تصريح کرد: بايد تلاش شود تا در حفظ و صيانت از اين باغستانها به عنوان ميراثي طبيعي و سرمايهاي ارزشمند، مردم و مالکين نيز تشويق به ايفاي نقش شوند.
عجم، آتش سوزي و قطع درختان و تلاش عامدانه برخي براي از بين بردن باغات به منظور مسکوني ساختن آن را از آفتهاي مربوط به باغستانهاي سنتي قزوين برشمرد و گفت: بايد براي اين موضوعات و رفع آن اقدامي منطقي و اصولي کرد.
استاندار گفت: براي نگهداري از باغستانهاي سنتي قزوين بايد از يک برنامه کوتاه و ميان مدت برخوردار بود استفاده کرد و هدف گذاري جدي ما بايد حفظ وضعيت موجود و پيشگيري از توسعه تخريبها و در گام بعد برنامه ريزي براي احياء اين باغستانها باشد.
اين مسئول با اشاره به تلاش براي ثبت ملي باغستانهاي سنتي استان يادآور شد: اين کار باعث قوام و جديت بيشتر در صيانت از باغستان هاي قزوين ميشود.
استاندار قزوين بخش ديگري از سخنانش را به عملکرد شورا و شهرداري قزوين اختصاص داد وگفت: دغدغه همه مديران استان و به ويژه مجموعه مديريت شهري افزايش کيفيت و سرعت خدمت رساني به مردم و توسعه و پيشرفت متوازن در همه نقاط شهر است.
عجم اظهار داشت: شوراي شهر قزوين در مقايسه با ساير مناطق کشور داراي مجموعهاي قوي، قابل اعتماد و منسجم است و در اين زمينه غاز شوراهاي مثال زدني در سطح کشور به شمار مي رود.
وي گفت: اين مجموعه با کارهايي که انجام داده نمره قابل قبول و بالايي مي گيرد و با طرحهايي که دارد شهر را در دو سال آينده متحول خواهد کرد.
عجم همچنين با مطلوب ارزيابي کرئن عملکرد شهرداري قزوين بيان کرد: امروز فرصتي براي مديران شهري ايجاد شده تا به مردم خدمت و شرايط مساعدي را براي زندگي آن ها تامين نامين کنند که اين رويکرد آن ها قابل تقدير است.
استاندار قزوين تصريح کرد: انسجامي که در مجموعه مديريت شهري قزوين وجود دارد موجب اقتدار اين مجموعه شده و هرجا رابطه خوبي با مردم برقرار شده موفقيتها بيشتر بوده است.
وي حضور شوراياران را در افزايش مشارکت مردم موثر دانست و گفت: استفاده از شوراياران ضمن افزايش نشاط و مشارکت مردم به شناسايي و حل مشکلات نيز کمک موثري کرده که تشکيل اين تشکل در استان کاري ارزشمندي است که بايد تداوم يابد.
اين مقام مسئول اضافه کرد: اميدواريم در پروژههاي که در شهر اجرا ميشود بدون مداخله در تصميمگيري شوراها، سياست گذاري مناسبي صورت گيرد و شرايط اقليمي، منابع مالي، نيازها، امکانات در تصميمها لحاظ شود.
عجم يادآور شد: از گذشته کارهاي زيادي در استان صورت گرفته و کارهاي مهمي نيز در آستانه اجرا است که به طور حتم چهره استان را در چند سال آينده متحول خواهد کرد.
استاندار قزوين همچنين گفت: برخي کارهاي کلان استان از جمله احداث فرودگاه، ادامه ساخت مترو هشتگرد به محمديه، انتقال پادگان از داخل شهر، بايد در سطح ملي و کلان کشور پيگيري شود که تاکنون پيشرفتهاي بسيار خوبي داشته است.
وي بيان کرد: 9 طرح مهم و کلان در استان قزوين در دست بررسي براي اجرا است که جايگاه منطقه را به نحو قابل توجهي ارتقاء خواهد بخشيد.
عجم ساخت 80 کيلومتر آزاد راه، اتصال خط آهن قزوين به قم، راه آهن قزوين به رشت را از طرحهاي مهم استان ذکر کرد و گفت: بدون همراهي مديران استان توسعه شهري به هيچ وجه ممکن نخواهد شد.

تصاویر مرتبط