چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱۸

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین در حاشیه ششمین اجلاس کلان شهرهای شهرهای آسیاییدر تاجیکستان:

قزوین از آمادگی خوبی برای تبادل فرهنگی با تاجیکستان برخوردار است

قزوین پایتخت خوشنویسی ایران، قطب بزرگ گردشگری مذهبی کشور و مهد پرورش دانشمندان، مشاهیر و بزرگان بی شمار در زمینه های علمی، هنری و فرهنگی و سرزمین صلح و دوستی به واسطه دربرگیری اقوام مختلف و تنوع فرهنگی موجود در آن است و می تواند نسبت به صادرات ارزش های فرهنگی خود به کشورهای همسایه اقدام نماید.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، قاسم اللهیاری رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، خانواده و امور بانوان شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر این مطلب در جلسه گفتگوی تخصصی مدیران کلان شهرهای ایران با شهرداران شهرهای تاجیکستان که در حاشیه ششمین اجلاس کلان شهرهای شهرهای آسیایی که در شهر دوشنبه برگزار شد، تصریح کرد: قزوین شهری توانمند و دارای غنای فرهنگی، تاریخی و مذهبی است و از بسترهای لازم برای جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف برخوردار است.

وی ادامه داد: در صورت دستیابی به نقطه نظر مشترک، این شهر آمادگی دارد به عنوان نماینده ایران نسبت به تبادل فرهنگی با کشور تاجیکستان اقدام نماید.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: محورهای اجلاس کلان شهرهای شهرهای آسیایی بسیار منطبق با شرایط روز شهرهای واقع در کشورهای آسیایی است و این امر بیانگر مسایل و مطالبات مشترک شهروندان این شهرها و نقش و مسیولیت مشترک مدیران است.

یادآور می شود؛ این مجمع در روزهای 18 و 19 اسفندماه با عنوان «سرمایه اجتماعی شهری اعتماد و مشارکت عمومی» و در بخش های مختلفی با موضوعات «شهرهای هوشمند»، «تاب آوری شهری، سلامت و بلایا»، «حمل و نقل و ترافیک شهری»، «زیست پذیری شهری، محیط زیست و شهرهای سبز»، «اقتصاد شهری، سرمایه گذاری و تأمین مالی شهرداری»، «فرهنگ شهری و شهرهای خلاق»، «جوانان، خانواده و زنان»، «شورای شهر» و «پژوهش و نوآوری شهری» برگزار می شود.

برپایه این گزارش؛ این مجمع در سال ۲۰۰۸ به‌عنوان یک سازمان بین‌المللی غیردولتی و غیرانتفاعی تأسیس شده و هدف آن گسترش و تعالی روابط بین شهرداران و رهبران شهری در آسیا می باشد.

گفتنی است؛ در این دوره مجمع مهدی صباغی شهردار قزوین، قاسم اللهیاری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین و مهدی ترابی معاون مالی و اقتصادی شهردار به عنوان نمایندگان مجموعه مدیریت شهری قزوین در این اجلاس شرکت کرده اند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط