چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۶

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين در کربلا خبرداد:

قزويني ها در شهر کربلا صاحب حسينيه مي شوند/صدور خدمات فني-مهندسي به کربلا با افتتاح دفتر نمايندگي مشترک نظام مهندسي ساختمان و اتاق بازرگاني

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين که به همراه استاندار براي افتتاح دفتر مشترک نمايندگي نظام مهندسي ساختمان و اتاق بازرگاني به شهر کربلا سفر کردند از پيگيري براي احداث حسينيه قزويني ها در محله قديمي قزويني ها در شهر کربلا خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي فرخزاد در اين رابطه افزود: بنابر پيگيري هايي که پيش از اين استاندار کربلا با مسئولان استان قزوين به عمل آوردند، زميني به مساحت يکهزار متر مربع براي ساخت حسينيه قزويني ها که کاربري اقامتي و خدماتي نيز دارد (در دو يا سه طبقه با زيربناي حدود دو هزار متر مربع) اختصاص داده مي شود.

وي در تکميل اين بخش از سخنان خود گفت: اين حسينيه با کمکها و منابع مالي که شهروندان بدين منظور اختصاص خواهند داد، احداث مي شود.

فرخزاد همچنين در رابطه با دفتر نمايندگي مشترک نظام مهندسي ساختمان و اتاق بازگاني نيز توضيح داد: درخواست تأسيس اين دفتر نمايندگي از سوي استاندار، رئيس شوراي اسلامي شهر و مسئولين محلي شهر کربلا مطرح و از سوي مسئولان استان مورد استقبال قرار گرفت.

فرخزاد علاوه بر تبادلات فرهنگي، صدور خدمات فني و مهندسي، ارز آوري، ايجاد اشتغال براي استادکاران و متخصصين ساختمان، ايجاد زمينه براي فعاليت توليدکنندگان مصالح ساختماني در کربلا و صادرات مصالح ساختماني به عراق را از مهمترين اهداف افتتاح اين دفتر نمايندگي اعلام کرد.

وي يادآور شد: پس از افتتاح دفتر نمايندگي توسط استانداران قزوين و کربلا در عراق، رؤساي سازمان نظام مهندسي ساختمان و اتاق بازرگاني به همراه مدير کل دفتر هماهنگي امور اقتصادي و بين الملل استانداري قزوين به نمايندگي از استاندار قزوين و سه نفر از مسئولان عراقي به نمايندگي از استاندار کربلا با برگزاري جلساتي در مقاطع سه ماهه پيگير ادامه کارها خواهند بود.

وي خاطرنشان کرد: با افتتاح اين دفتر نمايندگي کارهايي که در قبل به شکل پراکنده دنبال مي شود حالا به صورت تشکيلاتي و سازماندهي شده انجام مي شود.

اين عضو شورا در پايان يادآورشد: محله قزويني ها يکي از محلات قديمي در شهر کربلا محسوب مي شود که چندي پيش مسئولان عراقي قصد تغيير نام آنرا داشتند ولي به همت اعضاي شوراي شهر و رايزني با مسئولان مربوطه، اين محله عنوان قديمي خود را همچنان حفظ خواهد کرد.

پايان پيام/1251/فروردين94

تصاویر مرتبط