چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۶

مهدي زماني، رئيس حوزه رياست شوراي اسلامي شهر قزوين:

هدف شوراي شهر، رونق زندگي شهر نشيني است

رئيس حوزه رياست شوراي شهر قزوين نهاد شوراي شهر را مجموعه اي از نمايندگاني برشمرد که با انتخاب هوشمندانه مردم برگزيده شدند و هدف آنها خدمت به مردم و رونق شهر نشيني است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ جمعي از دانش آموزان مدرسه ابتدايي دخترانه ساعي که برخي از آنها در شوراي دانش آموزي و هيأت رئيسه عضويت داشتند، در شوراي شهر قزوين حضور يافته و در جريان فعاليت شورايي قرار گرفتند.

مهدي زماني رئيس حوزه رياست شورا ضمن تبريک ولادت حضرت زهرا (س) و روز گراميداشت مقام زن و مادر گفت: شورا و شهرداري در طول سالهاي اخير با توجه به وضعيت بحران اقتصادي که در دنيا به وجود آمده و شهر و کشور ما نيز دچار آن شده، وظايف خود را در حد توان به درستي انجام داده است.

وي با اشاره به اقدامات مهم و پروژه هاي شاخصي که طي چند سال اخير در قزوين تحقق يافته، يادآور شد: شورا و شهرداري قزوين توانستند با تلاش و اهتمام خاص، بودجه شهر را به ميزان قابل ملاحضه اي ارتقاء دهندو پروژه هاي کلاني را با استفاده از اين اعتبار به انجام برسانند.

وي در ادامه گزارشي از روند کاري شوراي شهر ارائه دادو با اشاره به وظايف، نوع عملکردو چگونگي انتخاب اعضاي شورا گفت: قانون براي شوراها 34 وظيفه درنظر گرفته و اين نهاد به صورت ويژه با نظارت دقيق بر عملکرد شهرداري، سياستها و خط و مشي سالانه اين ارگان را مشخص مي کند.

در ادامه جلسه دانش آموزان پيشنهادات، خواسته ها و نظرات خود را در رابطه با موضوعاتي شامل توسعه متوازن، توجه به مبلمان شهري، يکسان سازي نرخ حمل و نقل عمومي و به ويژه در حوزه تاکسيراني مطرح کردندو رئيس حوزه رياست شورا به تعدادي از آنها پاسخ دادو برخي را نيز نيازمند پيگيري دانست.

پايان پيام/1243/فروردين94 

تصاویر مرتبط