جمعه ۱۳۹۴/۰۱/۰۷

رياست شوراي اسلامي شهر قزوين:

منطقه نمونه گردشگري باراجين در مسير تکميل فازهاي نهايي/تلاش براي معرفي دهکده طبيعت ادامه داشته باشد

رياست شوراي اسلامي شهر قزوين بوستانيکهزارو 400 هکتاري باراجين را از نظر وسعت و موقعيت جغرافيايي در کشور بي نطير برشمردو تکميل فازهاي بعدي توسه اي آنرا دليلي براي اينکه در کشور مورد توجه قرار بگيرد دانست و گفت: به لطف خداوند اين پروژه روزهاي پاياني تکميل را طي مي کندو قادر است گام مهمي در راستاي رونق بخش گردشگري بردارد.

  

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ عباس ظاهري با اشاره به ايام عيد نوروز 94 و تلاشي که مديريت شهري و ديگر ارگانهاي مرتبط بايد براي جذب گردشگر در اين ايام و حتي در طول سال انجام دهند، افزود: منطقه نمونه گردشگري باراجين از پتانسيل خوبي براي دعوت گردشگران به شهر برخوردار است و از سويي، بر اساس چشم اندازهايي که براي آن تعريف شده، مي تواند تفرجگاهي مناسب براي استفاده شهروندان قزويني لقب بگيرد.

وي با اشاره به سياست گزاري که شوراي اسلامي شهر قزوين طي يازده سال اخير، همه ساله در دستور کار خود قرار داده و به شهرداري اعلام کرده، افزود: توجه به حوزه گردشگري يکي از محورهاي مهمي است که در سياستهاي ابلاغي شورا به شهرداري وجود داشته و در اين چرخه،توجه به رونق گردشگري بوستان باراجين از اهميت خاصي برخوردار بوده است.

وي با بيان اينکه پروژه پارک باراجين از شوراي اول مورد تأکيد قرار گرفته و در شوراي دوم به شکل مدون در دستور کار قرار داشته است، ادامه داد: منطقهنمونه گردشگري باراجين يکي از مناطق مهم در استان بوده کهبا توجه به ويژگي هاي جغرافيايي و اقليمي، از پتانسيل خاصي براي جذب گردشگرو سرمايه گذار در قالب طرح هاي جامع برخوردار است.

رياست شورا با اشاره به پروژه هاي مهم و کليدي که در منطقه باراجين در دستور کار قرار داردو به ويژه دهکده طبيعت يا اکو پارک اذعان کرد: سال 89، زمان آغاز اين پروژه عظيممحسوب مي شودو در سال 90 اولين اقدام در رابطه با اين مهم صورت گرفت و کارهاي اوليه براي رايزني با سرمايه گذار و ايجاد زمينه براي شروع به کار آن به وجود آمد.

وي با اشاره به کاربري هاي متنوعي که براي اکوپارک باراجين تعريف شده است، گفت: شايد در برداشت اول از اين مجموعه تصور شود که يک باغ وحش معمولي است ولي در برخي موارد تفاوت ماهوي و در تعدادي حوزه ها وجوه مشترکي با کاربري يک باغ وحش معمولي دارد.

ظاهري با اشاره به گونه هاي مختلف حيواني، جانوري و انواع پرندگاني که در اين اکو پارک به نمايش گذاشته شده و شرايط جالب توجهي را براي حضور و تماشاي شهروندان و ديگر مردم ايران به وجود آورده اذعان کرد: کاربري آموزشي که براي اين مجموعه تعريف شده، قادر است جوابگوي گروههاي مختلف هدف باشدو پيمانکار و سرمايه گذاري که در اين پروژه فعاليت دارد با توجه به چشم اندازها و نقاط قوت مجموعه، از توان خوبي براي ايجاد ساختارها و کاربري هاي تعريف شده، برخوردار است.

اين عضو شورا با تأکيد بر اينکه بايد اين مجموعه در سطح کشور به خوبي شناسانده شود، ادامه داد: تبليغات نقش تعيين کننده اي در اين حوزه برخوردار است و اگر دهکده طبيعت در قدم اول از ظرفيتها، ويژگي ها و پتانسيلهاي قابل قبولي براي ارائه خدمات برخوردار باشد، مي توان براي معرفي آن در سطح ملي و حتي بين المللي تلاش کرد.

وي ايجاد ساختارها و کاربري هاي هم تراز و هم راستا با پروژه دهکده طبيعت همچون مراکز اقامتي و خدماتي را بسيار مهم دانست و افزود: وقتي مي خواهيم زمينه را براي حضور گردشگر در مجموعه فراهم کنيم، بايد به ايجاد مراکز اقامتي همچون هتل و مهمانپذير و ديگر کاربري هاي جاذب سفر نيز توجه داشته باشيم که پروژه هاي در حال ساخت تالار شهر، پارک آبي و شهر بازي از جمله آنهاست.

ظاهري اضافه کرد: طرحي که براي پروژه شهر بازي طراحي شده، قابليت استفاده و بهره برداري از آن در تمام فصول سال وجود داردو سرمايه گذار در منطقه باراجين مسئوليت اجراي آنرا بر عهده گرفته است.

پايان پيام/1227/فروردين94

تصاویر مرتبط