چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۰

همداني، معاون شهردار قزوين:

تکميل پروژه مطالعات جامع حمل و نقل شهر قزوين درمرحله تصويب قرار دارد

تکميل پروژه مطالعات جامع حمل و نقل شهر قزوين در مرحله تصويب در شورايعالي هماهنگي ترافيک شهرهاي کشور قرار دارد.

 

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين گفت: تکميل پروژه مطالعات جامع حمل و نقل شهر قزوين در مرحله تصويب در شوراي عالي هماهنگي ترافيک شهرهاي کشور قراردارد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ سيد مهدي يدي همداني در نشست مطبوعاتي به مناسبت فرا رسيدن 26آذر روز حمل و نقل که با حضور مديران عامل حمل و نقل شهرداري قزوين برگزار شد، با گراميداشت اين روز افزود: پيش بيني 44 تقاطع غيرهمسطح، 40کيلومتر بزرگراه، 2معبر دو طبقه 3خط BRT و يک خط قطار سبک شهري، محدوده طرح ترافيک ، موقعيت پارکينگ هاي مورد نياز و موقعيت باراندازها در مطالعات جامع حمل و نقل شهرقزوين ديده شده است.
وي با اشاره به پروژه‌ها و اقدامات اين معاونت بيان کرد: شرح خدمات مطالعات جامع فرودگاه قزوين نيز در دست تهيه اين مجموعه قرار دارد.
همداني گفت: براي به هنگام کردن طرح تفضيلي با مشاور طرح تفضيلي شهر قزوين همکاري صورت گرفته است و در اين راستا بيش از 80 طرح شامل خيابان ها و بلوارها، تقاطع هاي غيرهمسطح و همسطح و پايانه هاي حمل و نقل عمومي ارسال شده است.
اين مقام مسوول با اشاره به مشکل کمربندي درون شهري قزوين افزود: مساله کمربندي درون شهري قزوين در شمال، جنوب، غرب و شرق حل شده است و در اين راستا مصوبات لازم از کميسيون ماده 5 اخذ شده است و پروژه تعريض جاده نسيم شمال از دستور کار حذف شده است.
معاون شهردار قزوين با بيان اينکه براي مطالعه و تهيه طرح 10 تقاطع غيرهمسطح با سازمان خدمات طراحي و معاونت عمراني شهرداري قزوين در حال همکاري هستيم، گفت: مطالعه و تهيه طرح دو طبقه کردن بلوار جمهوري اسلامي از تقاطع مصلي تا ميدان مقدس، تقاطع بلوار خرمشهر و بلوار جمهوري اسلامي، تقاطع بلوار مطهري و بلوار رزمندگان، ميدان قدس و ميدان دفاع مقدس در دستور کار اين مجموعه قرار دارد.
وي افزود: مطالعه و تهيه طرح تقاطع کمربندي غرب با جاده رشت، تقاطع کمربندي غرب و بلوار باهنر، تقاطع بلوار معلم و خيابان شهيد بابايي، تقاطع بلوار معلم و بلوار دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) و تقاطع جاده الموت و آزاد راه قزوين – کرج در شرق ميدان مينودر نيز در دستور کار قرار دارد.
گفتني است؛ در اين نشست مديران عامل سازمان تاکسيراني، اتوبوسراني، حمل و نقل و ترافيک و پايانه‌هاحضور داشتند و به مناسبت فرا رسيدن روز حمل و نقل آخرين اقدامات مجموعه خود را تشريح کردند.
در پايان نشست معاون حمل و نقل و ترافيک و مديران عامل نيز پاسخگوي سووالات خبرنگاران شدند.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط