چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۸

محمدحسینی:

تمهیدات مقابله با ویروس کرونا در پایانه‌های مسافربری شهرداری قزوین ادامه دارد

علی محمدحسینی، مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قزوین گفت: سیستم حمل و نقل عمومی ارتباط مستقیم با مردم دارد،از این رو فعالیت های مقابله با ویروس کرونا در پایانه‌های قزوین در راستای سلامت مسافران همچنان ادامه دارد و در ایام عید متوقف نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی پایانه های مسافربری شهرداری قزوین؛ محمدحسینی با تشریح اقدامات در حال انجام برای مقابله با ویروس کرونا گفت: اکنون ضدعفونی روزانه محوطه، سالن‌های انتظار مسافر، خوابگاه رانندگان، اتاق مادر و کودک، شرکت های مسافربری، اتاق انجمن های صنفی، ایستگاه انتظامی و غیره ترمینال آزادگان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ضدعفونی ناوگان عمومی شامل اتوبوس‌های برونی شهری و سواری کرایه برون شهری از دیگر برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا است که روزانه انجام می شود، افزود: با توجه به تردد روزانه مسافران، ضدعفونی کامل پایانه غرب، نسیم شمال، الموت غربی، الموت شرقی و بویین زهرا شامل کل ساختمان های پایانه و محوطه آن هر دو روز یک بار انجام می شود.

محمدحسینی با اشاره به کاهش تردد مسافران در پایانه های مسافربری قزوین گفت: حضور عوامل مرکز بهداشت شهید بلندیان و پایش تب مسافران در پایانه مسافربری از اقدامات مهم دیگری است که روزانه انجام می شود.

محمدحسینی با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود و همکارانش حفظ بهداشت و تأمین سلامت شهروندانی است که اتوبوس را به عنوان وسیله تردد انتخاب می‌کنند، خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا می‌کنیم، هنگام استفاده از اتوبوس، ضمن رعایت بهداشت فردی از ملزومات بهداشتی همچون ماسک و دستکش استفاده کرده و در صورت بروز علائم سرماخوردگی، از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا این مجموعه اقدام به غربالگری توسط سنجش تب مسافران می کند، افزود: با توجه به تردد روزانه مسافران از پایانه‌های قزوین، این مجموعه اقدام به خرید تب سنج کرده و روزانه از مسافران و کارکنان پایانه مسافربری آزادگان تست سلامت گرفته می‌شود.

محمدحسینی اضافه کرد: همچنین در ورودی و خروجی ایستگاه های مسافربری شهر قزوین به طور گردشی از مسافران و رانندگان تست سلامت گرفته می شود.

وی  با دعوت از مردم برای رعایت اصول بهداشت فردی و عمومی در این مقطع، یادآور شد: لازم است شهروندان نیز در شرایط فعلی اقدامات روزمره غیرضروی خود را کنار بگذارند، بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند و تا حد امکان در منازل بمانند تا شاهد از بین رفتن این ویروس باشیم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط