سه‌شنبه ۱۳۹۱/۱۱/۰۳

پدر شهيد مجيد مهجور:

پسرم به آرزويش ديدار مهدي(عج) رسيد

نائب رئيس شوراي شهر و شهردار قزوين به همراه معاونين خدمات شهري و طرح و برنامه، مديران مناطق 1 و 2 و مديران عامل سازمانهاي آتش نشاني و پايانه ها با خانواده شهيدان مجيد و جواد مهجور ديدار کردند.

 

نائب رئيس شوراي اسلامي شهر و شهردار قزوين به همراه معاونين خدمات شهري و طرح و برنامه، مديران مناطق 1 و 2 و مديران عامل سازمانهاي آتش نشاني و پايانه هاي مسافربري و روسادي اداره روابط عمومي و امور ايثارگران شهرداري قزوين شب گذشته با خانواده شهيدان جواد و مجيد مهجور ديدار کردند.
مسعود نصرتي، شهردار قزوين نيز در اين ديدار گفت: تجليل از مقام شهدا و ديدار با خانواده اين عزيزان را که براي دين و کشور جان خود را فدا کردن بر خود واجب مي دانيم.
رمضانعلي مهجور، پدر شهيد جواد مهجور نيز گفت: جواد به دنبال رفتن به جبهه بود که من هم به خاطر سن پايينش اجازه نمي دادم که در نهايت با پادرمياني يکي از دوستان اجازه دادم.
وي افزود: جواد با شوق وصف ناپذيري از اجازه من براي حضور در جبهه بشکن مي زد و خوشحالي مي کرد و به روستايمان رفت و با پدربزرگش خداحافظي کرد .
پدر شهيد در حالي که گريه مي کرد، ادامه داد: جواد بعد از 40 روز شهيد شد و پيکرش را با قطار به قزوين منتقل کردند.
منوچهر مهجور، پدر شهيد مجيد مهجور و برادر شهيد جواد مهجور نيز گفت: من در زمان شهادت برادرم در مناطق جنگي بود که براي چهلمش با شهيد صياد شيرازي به قزوين آمدم.
پدر شهيد مجيد مهجور با اشاره به اينکه مجيد با عشق ديدار امام زمان به جبهه آمد، گفت: پيکر مجيد در  شب ولادت امام زمان به قزوين آوردند.
 حميد تفرشي، همرزم شهيد جواد مهجور نيز در اين ديدار صميمي گفت: قبل از شهادت به دل جواد افتاده بود که شهيد مي شود ما خبر نداشتيم که عملياتي در پيش است، جواد از صبح دنبال آب براي غسل شهادت مي گشت و با هزار سختي آب گير آورديم و غسل شهادت کرد.
تفرشي افزود: هر دومان سربندهيمان را عوض کرديم شب عمليات شد، که تيري توسط تک تيراندازهاي دشمن به سر جواد زده بودند که سربند هم شکافته شده بود.
همرزم شهيد ادامه داد: شهيد جواد مهجور خدمت در سپاه را مانع گناه مي دانست.
شايان ذکراست؛ شهيد جواد مهجور ششم فروردين 1343در شهر قزوين به دنيا آمد. پدرش رمضانعلي، بازنشسته اداره پست است و مادرش ثريا خانم نام دارد.
اين شهيد تا پايان دوره راهنمايي درس خواند. تشک‌دوز خودرو بود. از سوي بسيج در جبهه حضور يافت. نوزدهم ارديبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهيد شد.
شهيد مجيد مهجور، برادرزاده شهيد جواد نيز يازدهم شهريور 1349، در شهر اهواز به دنيا آمد. پدرش منوچهر، کارمند بنياد جانبازان بود و مادرش مولود نام دارد.
شهيد مجيد تا پايان دوره راهنمايي درس خواند. از سوي بسيج در جبهه حضور يافت.
نوزدهم فروردين 1366 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پهلو، شهيد شد.

 مزار اين دوشهيد سرافراز دفاع مقدس در گلزار شهداي شهر قزوين قرار دارد.

پايان پيام

تصاویر مرتبط