پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۰۶

محمدحسيني، مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربري قزوين تاکيد کرد؛

ضرورت نظارت بيشتر بر استفاده رانندگان از صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري

علي محمدحسيني، مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين گفت: استفاده رانندگان وسايط نقليه مسافربري از صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري با جديت بيشتري پيگيري خواهد شد تا امنيت مسافران در زمان سفر تامين شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري قزوين؛ محمدحسيني افزود: استفاده رانندگان وسايط نقليه مسافربري از صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري براي امنيت مسافران در زمان سفر يکي از دغدغه‌هاي اين مجموعه است که نظارت بيشتر بر آن ضروري مي‌باشد.

وي بيان کرد: اين مجموعه در تلاش است تا با افزايش آگاهي شهروندان مسافر، مسافر خود  جوياي استفاده از صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري باشد تا امنيت خود را تامين کند.

محمدحسيني گفت: رانندگان وسايط نقليه مسافربري اگر ‌اقدام به جابجايي مسافر بدون صورت وضعيت مسافري کنند متخلف ‌محسوب مي‌شوند و اين موضوع با جديت بيشتري پيگيري خواهد شد.

اين مسوول تاکيد کرد: شهروندان بايد در زمان استفاده از وسايط نقليه مجاز براي سفرهاي برون شهري به خصوص سواري کرايه‌هاي مجاز از رانندگان بخواهند تا اطلاعات مورد نياز صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري را ثبت کنند.

وي تصريح کرد: پر کردن صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري در راستاي رفاه شهروندان است که در مواقع مورد نياز از مزاياي آن به صورت قانوني استفاده کنند.

محمدحسيني گفت: صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري برگه‌اي است که اطلاعات مسافر از جمله نام و نام خانوادگي در آن ثبت مي‌شود که در بروز هر گونه حادثه موارد مورد نياز به صورت قانوني پيگيري شود.

وي با بيان اينکه شهروندان بايد در ثبت اطلاعات صورت وضعيت همکاري داشته باشند، گفت: متاسفانه برخي از شهروندان از پر کردن صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري آگاهي ندارند و با مواجه شدن حادثه با مشکل روبرو مي‌شوند.

اين مسوول بيان کرد: رانندگان با استفاده از صورت وضعيت مسافري جاده‌اي برون شهري بايد مبلغي را به عنوان عوارض صورت وضعيت پرداخت کنند که برخي از رانندگان به دليل پرداخت نکردن از استفاده از اين صورت وضعيت‌ها خودداري مي‌کنند.

محمد حسيني اضافه کرد: صورت وضعيت مسافري فرمي است که طرح آن توسط وزارت راه و ترابري(سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي) تهيه و توسط وزارت امور اقتصادي و دارائي چاپ مي‌شود و پس از وصول، حق تمبر آن به ميزان هزار ريال براي حمل مسافر جاده‌اي در اختيار شرکت‌هاي مسافربري قرار داده مي‌شود تا در مسافت‌هاي بالاي 20کيلومتر از آن استفاده مي‌شود.

وي ادامه داد: استفاده از صورت وضعيت مسافري بر اساس ماده 5قانون الزام توسط شرکت هاي مسافربري اجباري مي‌باشد و در صورت عدم استفاده، تخلف شرکت در کميسيون ماده 5 قانون الزام توسط شرکت‌هاي مسافربري اجباري مي‌باشد و در صورت عدم استفاده، تخلف شرکت در کميسيون ماده 5 که در استان‌ها تشکيل مي‌شود، مطرح شده تا با آنان برخورد قانوني به عمل آيد.

اين مسوول افزود:بر اساس ماده 6 قانون ياده شده چنانچه رانندگان بدون داشتن صورت وضعيت مسافربري نسبت به جابجايي مسافر اقدام کنند و يا مسافر همراه آنان با مشخصات مسافريني که در صورت وضعيت قيد شده است مطابقت نداشته باشد عمل آنان تخلف محسوب مي‌شود و پليس راه موظف است با صدور برگه اخطاريه آنها را جريمه کند و تخلف آنان را در دفترچه کار ثبت کند.  

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط