شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۱۵

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين خبرداد:

صرفه جويي در هزينه هاي مالي جشنواره روز قزوين و چهارمين جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي

سومين جشنواره روز قزوين و چهارمين جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي 93 با صرفه جويي يک سوم از هزينه هاي مالي نسبت به سال گذشته، برگزار شدند اتفاقي که ناشي از اجراي اقتصاد مقاومتي به فرمايش رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين صلح جو از مهمترين نتايج برگزاري نشست اخير کميسيون فرهنگي را که با دستور کار ارائه گزارش مالي چهارمين جشنواره بازي و اسباب بازي برگزار شد، تشکيل کارگروهي براي آسيب شناسي اين برنامه خبرداد
حسين صلح جو افزود: صرفه جويي در هزينه هاي برنامه هاي شهري، يکي از وعده هاي خوب شوراي چهارم بوده و در اين راستا و بر اساس تعهدي که به مردم داده شده، جلسات مستمر و نظارت دقيقي به عمل مي آيد.
وي با اشاره به جشنواره روز قزوين که از برنامه هاي فرهنگي شهر است، تصريح کرد: با تأثيرپذيري از منويات مقام معظم رهبري مبني بر اجراي اقتصاد مقاومتي، صرفه جويي در هزينه هاي جاري و حذف برنامه هاي غير ضروري جلسات مستمري قبل از اجراي اين جشنواره با حضور استاندار و معاون فني و عمراني وي به همراه نماينده شورا و مديران شهري برگزار کرديم.
صلح جو جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي را از ديگر برنامه هاي فرهنگي و مفرح براي خانواده ها به ويژه کودکان برشمردو افزود: بسترهاي بازديد 100 هزار نفري شهروندان، مردم ديگر شهرستانها و استانها به همراه گردشگراني از کشورهاي خارجي نشان از محبوبيت اين برنامه فرهنگي، آموزشي و تربيتي بود.
رئيس کميسيون فرهنگي با اشاره به انعکاس اين برنامه از شبکه هاي ملي و جهاني، ادامه داد: ارتقاء کيفي و کمي جشنواره نسبت به سالهاي گذشته، الگوبرداري ديگر شهرها از اين برنامه و تلاش شورا و شهرداري براي تشکيل کارگروه آسيب شناسي براي هرچه بهتر برگزار کردن آن در سالهاي آتي دنبال مي شود.
وي با اشاره به اهدافي که اين برنامه در حوزه گردشگري و معرفي توانمندي هاي قزوين و بخشهاي مختلف جشنواره دنبال مي کرد، اظهارداشت: قرار گرفتن ديگر دستگاهها در کنار شورا و شهرداري و به خصوص نقش محوري که صدا و سيماي استان مي توانست در اين بين ايفا کند، از نکات مهم و کليدي است که اميدواريم در سالهاي آتي جبران و پررنگ تر شود.
اين عضو شورا تأکيدکرد: حوزه شوراي عالي سرمايه گذاري شهرداري نيز مي تواند با حضور پررنگ تر و مشارکت دادن جدي مردم در برگزاري اين برنامه نقش جدي داشته باشد ولي امسال شاهد اين مهم نبوديم.
وي در ادامه با اشاره به همکاري هايي که در برگزاري اين برنامه به عمل آمده افزود: حضور ساير دستگاههاي ذيربط استان همچون سپاه پاسداران، جهاد کشاورزي، نيروي انتظامي و لشگر 16 زرهي، دانشگاهها، ادارات کل ورزش و جوانان و اوقاف و امور خيريه و همکاري بانکها و بخش خصوصي به عنوان حاميان مالي جشنواره محسوس بود.
صلح جو همچنين در رابطه با بخشهاي مختلف جشنواره يادآورشد: غرفه هاي رضوي، مهدهاي کودک،کودکان کار، بازيهاي فکري و اسلامي و عفاف و حجاب از ديگر جذابيتها و نقاط قوت جشنواره اي بود که 343 ميليون تومان هزينه داشته است.
وي گفت: در جشنوار امسال تلاش شد از توانمندي ها و پتانسيلهاي شهري و استاني بيشتر استفاده شود که خوشبختانه موفق عمل کرديم.
صلح جو در پايان ضمن گراميداشت هفته بسيج مستضعفين به دستور رهبر کبير انقلاب، گفت: شوراها پيرو تفکر بسيجي هستند چراکه ماهيت بسيج خدمت رساني به مردم بوده و اين روند مثبت موجب تقويت جايگاه شوراها و نظام جمهوري اسلامي ايران مي شود.
پايان پيام/1083/آذر93  

تصاویر مرتبط