شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۱۵

بنابر لايحه اي که در شوراي شهر قزوين تصويب شد؛

تعريض جاده فارسيان و ايمني مسير دسترسي به بهشت فاطمه(س)

تصويب لايحه تعريض جاده فارسيان ضلع شرقي بهشت فاطمه(س) گامي مهم در راستاي ايمن سازي مسير دسترسي به آرامستان چوبيندر و رواني ترافيک اين مسير است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ احد چگيني رئيس کميسيون املاک و توافقات شورا در تشريح اين لايحه افزود: بنا به درخواست ساکنين منطقه چوبيندر و مشکلاتي که اين مسير براي تردد کنندگان به وجود آورده بود ضمن توافق با اداره کل راه و شهر سازي مانع مسير و پيچ تند موجود در آن از بين مي رود.
وي ادامه داد: با اين کار جاده از نقطه کور درآمده، از تصادفات احتمالي در آينده جلوگيري مي شود که متأسفانه تاکنون چندين مورد تصادف در اين مسير گزارش شده است.
اين مقام مسئول همچنين گفت: عرض گذر هشت متري در اين مسير دو برابر شده و به يک گذر 16 متري تبديل مي شود، تعريض اين مسير بر مبناي عقب نشيني بوده و تخريب ديوار قديمي را به همراه دارد.   
اين عضو شواي شهر قزوين در رابطه با لايحه تعريض محور ايران در پونک گفت: محور ايران حدفاصل خيابان پيروزي تا ميدان اميرکبير دو مسير 65 متري يکي در ضلع شرق به غرب بنام اميرکبير و ديگري در ضلع شمال به جنوب با عنوان ايران قرار دارد.
وي ادامه داد: حدفاصل ميدان امير کبير تا خيابان پيروزي با تملک چهار تا پنج واحد ساختماني، مسير شرقي بلوار 65 متري باز مي شود و بار عمده ترافيکي که حالا در بلوار نخبگان جاده باراجين (حد فاصل اتوبان تا ميدان جانبازان) وجود دارد را سرشکن کرده و بخشي از ترافيک به خيابان ايران هدايت مي شود.
چگيني يادآورشد: در صورت بازگشايي اين مسير، دسترسي از پونک به ميدان جانبازان روانتر شده و از ترافيک مسير نيز کاهش مي يابد.
پايان پيام/1075/آذر93

تصاویر مرتبط