یکشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۷

یوسفي:

مطالبات به حق معلولان شنیده شود

پیمانکاران و افرادی که از مرحله ساخت و اجرا بر کار ساختمان سازي در شهرداری نظارت می کنند، باید در حوزه مناسب سازی آموزش های لازم را ببینند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ زهرا یوسفی رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در نشست صمیمی با جامعه معلولین قزوین، ضمن کرامیداشت روز جهانی معلولین این مناسبت را تلنگری برای همه مدیران دانست و گفت: شهر برای حضور افراد معلول آماده سازی نشده است و این موضوع برای مدیران جای تامل دارد.

وی افزود: موضوع مناسب سازی فصل مشترک بین جامعه معلولین و مدیران شهری است؛ گرچه ممکن است مباحث تکراری باشد؛ اما باید مطالبات به حق این جامعه شنیده و برای رفع مشکلات آنان برنامه ریزی شود.

یوسفی تصریح کرد: قانون در این زمینه به اندازه کافی وجود دارد؛ اما موانعی بر سر راه اجرای این قوانین وجود دارد؛ همچنین همت کافی برای رفع موانع دیده نمی شود.

ضرورت سخت گیری در صدور پایان کار به ساختمانهایی که در آنها اصول مناسب سازی رعایت نشده است، اختصاص بودجه مناسب سازی برای معابر شهری، پیگیری مناسب سازی بوستانهای شهری و حمایت از ورزش بانوان معلول از جمله مباحثی بود که رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در این جلسه به آنها اشاره کرد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط