یکشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۷

قافله باشی:

شورای پنجم خود را نسبت به معلولان متعهد می داند

شورای پنجم اقدامات خوبی در حوزه معلولین داشته است و خود را نسبت به معلولان مسئول و متعهد می داند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در نشست صمیمی با نمایندگان جامعه معلولین ضمن تبریک و گرامیداشت روز جهانی معلولین، به نگرش خوب شورای پنجم در حمایت از معلولین اشاره و بیان کرد: اعضای شورای شهر قزوین به تمام لوایحی که به نوعی در راستای حمایت از معلولین بوده رویکرد مثبت داشته اند؛ به گونه ای که در سال اول فعالیت شورای پنجم بودجه این حوزه ۵ برابر افزایش یافت.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین افزود: شورای پنجم به مناسب سازی شهر برای معلولان جسمی_ حرکتی نابینایان و ناشنوایان و مناسب سازی اماکن گردشگری تاکید داشته است.

وی با بیان این‌مطلب که پازل گمشده شهر ما مناسب سازی است، افزود: اینکه معلولین در کنار ما حضور ندارند و فعالیت آنها دیده نمی شود، به دلیل مناسب نبودن شهر برای حضور آنهاست.

قافله باشی، همچنین از مصوبه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در خصوص تخصیص ۴۰ میلیون تومان برای ورزش معلولین خبر داد و گفت: این مبلغ پس از تصویب در صحن پارلمان محلی قزوین در اختیار هیات مربوطه قرار می گیرد.

هزینه دو میلیارد تومانی در مناسب سازی معابر شهری، نصب آسانسور در ساختمان منطقه دو شهرداری و اختصاص ۴۰ میلیون تومان به ورزش بانوان معلول از جمله مباحث مطرح شده توسط سخنگوی پارلمان محلی قزوین دراین نشست بود.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط