سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

دکتر قوامی:

ضرورت راه اندازی مسیر دوچرخه در بوستان بانوان قزوین

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، دکتر سیده منیره قوامی رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری پارلمان محلی در جلسه علنی صحن شورا که با حضور معاون حمل و ونقل و ترافیک شهردار برگزار شد در سخنانی اظهار کرد:

از راه اندازی طرح سه شنبه های بدون خودرو در بعضی سازمانهای شهرداری تشکر میکنم و از شهرداری درخواست دارم تا مطالبه بانوان شهر در خصوص راه اندازی مسیر دوچرخه در بوستان بانوان را پیگیری کند.

وی ادامه داد: در شهر تهران پل گیشا در حال جمع اوری است و به جای آن زیر گذر در نظر گرفته شده حال سوال اینجاست که ایا با وجود اینکه پل نادری سیما و منظر شهری را برهم زده و نقشی در کنترل ترافیک ندارد برنامه ای برای جمع اوری و تخریب ان ندارند.؟

به گفته وی اگر چهارراه در نادری وجود داشت به مرور خودروها وارد سبزه میدان می شد و شاهد این حجم ترافیک نبودیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد طبق اعلام گزارشات شهروندان مسیر اتوبوس نوروزیان تا سبزه میدان 45دقیقه طول می کشد که باعث نارضایتی شهروندان شده است و رغبت استفاده از اتوبوس در این مسیر وجود ندارد لازم است تا سازمان اتوبوسرانی برای ان تدبیر بیاندیشد.

وی دربخش دیگری از سخنانش به المان میدان عدل اشاره کرد و گفت:
دراین مورد چندین جلسه در کمیسیون تشکیل و طرحی که در مسابقه برنده شده بود بررسی و به تایید رسید اما بعد از گذشت چند ماه و تعیین پیمانکار این پروژه اجرا نشد.

وی تاکید کرد براساس گزارش شهرداری علت اجرا نشدن طرح جواب استعلام از سازمان اب بوده که به دلیل عبور لوله های فونداسیونی اجرا و اجرای این المان منتفی شد.

وی تاکید کرد شهرداری قبل از هر اقدامی برای طراحی المان یا هر پروژه دیگری اول باید استعلامات مورد نیاز و لازم را اخذ کند.

قوامی تصریح کرد: لازم است تذکر جدی به شهرداری داده شود تا وقت و هزینه شورا و شهرداری تلف نشود.

وی در خصوص لایحه پرداخت بن کارت خرید به کارکنان شهرداری گفت: لازم است شیوه نامه رفاهی کارکنان اصلاح شود تا براساس ان عمل شود و انضباط مالی در شهرداری حاکم باشد البته بهتر بود تدبیری اندیشیده میشد تا این اعتبار به نحو بهتری برای موضوعات رفاهی کارکنان هزینه میشد و یک رفاه پایدار ایجاد می کرد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط