سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۱

عبدالرزاقی:

قیمت جرایم کمیسیون ماده صد غیرمنطقی است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، مهدی عبدالرزاقی نایب رییس شورای شهر در جلسه علنی صحن شورا درخصوص افزایش جرایم کمیسیون ماده صد اظهار کرد:

شهرداری بایستی قیمت های نجومی جرایم کمیسیون ماده صد که ظالمانه و غیرمنطقی است را اصلاح کند.

وی افزود:برخی سازندگان و مالکان ساختمانها از این قیمتها به ستوه امده اند باید از انها حمایت کنیم نه اینکه چوب لای چرخ انها قرار دهیم البته این به معنای حمایت از متخلفان نیست.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه روند بازار مسکن رو به رکود است جرایم نیز باعث دلسرد شدن فعالان این حوزه می شود چرا که منطبق بر مناطق نیست.

وی تاکید کرد : به عنوان مثال چرا جریمه ساخت خلاف یک واحد زیرزمین در خیابان سعدی یک میلیارد تومان محاسبه شده در حالی که ارزش کل ملک کمتراز این رقم است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه تصریح کرد: این افزایش قیمت مستقیم بارش به دوش مصرف کننده و خریدار مسکن منتقل می شود.

به گفته وی این جرایم در برخی مناطق منطقی است ولی در برخی دیگر از مناطق واقعا نجومی است و بایستی اصلاح شود.

عبدالرزاقی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی موضوع دایر کردن غرفه های فروش صنایع دستی محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار در بوستان های شهر پرداخته شد اظهار کرد:

به دلیل کمبود فضای تفرجگاهی شهر قزوین شایسته نیست که این غرفه ها در فضای بوستان ها دایر شود.

وی همچنین تاکید کرد: بارها از شهرداری خواسته ایم تا وضعیت دستفروشان شهر که روز به روز بر تعداد انها افزوده میشود را ساماندهی کند و با اختصاص چند مکان به انها شهر را از این وضعیت نابهنجار که ایجاد شده سامان بخشد ولی تا کنون اقدامی در این راستا انجام نشده است.

به گفته وی ضرورت دارد که ساماندهی دستفروشان در اولویت اقدامات شهرداری قرار گیرد چرا که در صورت تحقق این امر شاهد سیما و منظر مطلوب شهری خواهیم بود.

/پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط