سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

سخنگوی پارلمان محلی خواستار توقف پروژه احداث دریاچه در باراجین و کمربند شرق، تا زمان ارائه وتائید مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، سیده منیره قوامی رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر درجلسه علنی پارلمان محلی طی سخنانی اظهار کرد:

 

بارها تاکید شده که پروژه های عمرانی شهرداری بایستی مطالعات ارزیابی زیست محیطی داشته باشند اما متاسفانه هیچ کدام از پروژه ها پیوست مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی ندارند.

وی ادامه داد:بارها در خصوص پروژه هفت دره و احداث دریاچه ها تاکید داشته ام مطالعات آن پس از تأييد سازمان حفاظت محيط زيست به شوراي شهر ارائه شود تا ما با اطمينان از اينكه براي تأمين آب باغستان به مشكل برنخواهیم خورد و همچنين با بررسي اثرات آن روي اقليم آن منطقه پاسخگوي سوالات مردم باشيم.

وي تأكيد كرد: اين اشتباه از ماست كه با وجود عدم ارائه مطالعات ارزيابي اين پروژه، از پيشرفت آن جلوگيري نكرده ايم. لذا پيشنهاد ميكنم تا زماني كه اين پيوست ارائه نشده و به تأييد نرسيده پروژه متوقف شود و هر زمان كه ما جواب سوالاتمان را گرفتيم و از عدم تخريب جدي به محيط زيست اطمينان حاصل شد، روند اجرای ان ادامه یابد.

سخنگوی پارلمان محلی با تاکید بر اینکه شركت هاي داراي صلاحيت و داراي گريد زيست محيطي ميتوانند پروژه را بررسي كنند و إظهار نظر كنند و براي كاهش آسيب هاي احتمالي راهكار ارائه دهند گفت:

اینکه این دریاچه ها در پروژه هفت دره به اقلیم منطقه خسارت می زنند یا خیر بایستی توسط کارشناسان محیط زیست اعلام شود و افرادغیرکارشناس نباید دراین خصوص نظر دهند.

وی دربخش دیگری از این جلسه درخصوص بررسی پروژه کمربند شرق که در حاشیه و مسیر رودخانه واقع شده اظهارکرد:

اين پروژه بر اساس مصوبه شوراي عالي حفاظت محيط زيست جزء پروژه هاي مشمول مطالعات ارزيابي اثرات زيست محيطي است و تقاضاي مشخص من توقف پروژه كمربند شرق است و فقط فضاي سبز آن كار شود.

قوامی تاکید کرد: لازم است در این خصوص به قانون احترام گذاریم چرا که سيل اخير در كشور ما زنگ خطري براي ما بود كه اجراي اين قانون را جدي بگيريم و تأييديه محيط زيست را براي تمام پروژه هاي مشمول مطالعات ارزيابي داشته باشيم تا امنيت شهروندان تضمين شود.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر دربخش دیگری از سخنانش به کمبود فضاهای ورزشی بانوان درجنوب شهر اشاره کرد و گفت:

طی جلسه ای که با بانوان شهر داشتیم کمبود فضاهای ورزشی بانوان به خصوص درجنوب شهر مطرح شد که بایستی با رعایت عدالت در خدمات ورزشی اين مشكلات را كاهش دهيم و از گسترش افسردگي در بين بانوان جلوگيري كنيم.

وی تصریح کرد:فضاي زير پل امام رضا ميتواند با طراحي مناسب جوابگوي نياز هاي مردم آن منطقه باشد و بهتر است با دقت مطالبات مردم در طراحي لحاظ شود و از سليقه اي عمل كردن بپرهيزيم.

وی همچنین خواستار احداث اتاق مادر و کودک در بوستان بانوان جنوب شهر حد فاصل روبروی پل امام رضا شد.

قوامی در پایان از معاون عمرانی شهردار خواست تا درخصوص چگونگی آسفالت و زیرسازی محور نسیم شمال توضیحاتی ارائه دهد.

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط