سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

چگینی تاکید کرد:

ضرورت انطباق کمربندی شرق با طرحهای بالادستی شهر قزوین

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی عضو پارلمان محلی در جلسه علنی صحن شورا درخصوص اجرای پروژه کمربندی شرق قروین اظهار کرد:

 

شهرداری بایستی گزارش دهد که این پروژه آیا با طرحهای بالادستی از جمله طرح جامع و طرح ترافیک انطباق دارد که اگر این موضوع مشخص شود بسیاری از سوالات ما پاسخ داده خواهد شد.

وی افزود: حساسیت ما در این پروژه به دلیل این است که نمی خواهیم اتفاقی که نوروز امسال در شیراز افتاد را در قزوین شاهد باشیم.  

احد چگینی خاطر نشان کرد: براساس ماده 79قانون شهرداری هر شهرداری بایستی از فعالیتهای عمرانی خود هر 15روز گزارشی به شورا ارائه نماید و در این راستا ضرورت دارد افراد مرتبط برای پاسخگویی به شورا دعوت شوند تا با چالش و ابهام در مسائل روبرو نشویم.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص پروژه هفت دره وراه اندازی دریاچه ها در این پروژه گفت: باید مشخص شود که آب دریاچه ها از کجا تامین می شود و از طرفی مدیریت اتلاف و تبخیر آب دراین پروژه به چه نحوی تعریف شده است.

وی ادامه داد: اینکه در چند نقطه دریاچه هایی احداث کنیم به لحاظ امنیت و موضوع مدیریت آب کارایی لازم را ندارد چراکه هدر رفت و تبخیر آب را خواهیم داشت.

وی در رابطه با اختلاف نظر اعضای شورا درخصوص انجام یا عدم اجرای یک پروژه اظهارکرد:

همه ما نمایندگان مردم هستیم و نسبت به مباحث شهری و محیط زیست دغدغه داریم.

وی گفت: عملکرد شهرداری دراین دوره عملکرد و کارنامه  ماست فلذا ما وظیفه داریم به مدیریت شهری در اجرای پروژه های مصوب کمک کنیم.

این عضو شورا خاطر نشان کرد:کمک و همراهی ما دلیل براین نمی شود که به شهرداری تذکر ندهیم؛ شهرداری باید پاسخگو باشد و این در تضارب آرا است که پویایی ایجاد می شود.
 
به گفته احد چگینی انتقادات ما از حب و بغض نیست بلکه می خواهیم شهرداری  عملکرد مثبت و قابل دفاعی داشته باشد.

وی درخصوص لایحه ارزش افزوده تغییر کاربری در مناطق نیز گفت :در مناطق منفصل شهری مانند اسماعیل آباد و ناصرآباد و چوبیندر و مناطقی که سند ششدانگ ندارند باید وضعیت مالی مردم را بیشتر مد نظر قرارداده و حداکثر تخفیفات را قائل شویم در همین راستا پیشنهاد میکنم که حداکثر تخفیف 60درصدی در تعرفه تغییر کاربری ها به مسکونی در نظر گرفته شود.

/پایان پیام

تصاویر مرتبط