یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

حق شناس، عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

تصمیمات یکطرفه درخصوص بافت فرسوده شهر موجب از بین رفتن بخشی از سرمایه های مادی و معنوی شهروندان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق شناس عضو شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تشکر از مجموعه شهرداری و شورای شهر برای همکاری مناسب با ستاد مردمی اربعین استان، گفت:

شهرداری در تامین نیاز های موکب ها، تبلیغات و ترابری زائرین، همکاری ویژه ای با ستاد اربعین داشت که جا دارد از رئیس شورا و شهردار محترم، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا و اعضای شورای تشکر و قدردانی داشته باشیم.

وی در ادامه به موضوع پروژه شهید انصاری شرقی پرداخت و گفت:

تصمیماتی که به صورت یکطرفه
درخصوص بافت فرسوده قزوین
گرفته شده موجب از بین رفتن بخشی از سرمایه های مادی و معنوی شهروندان و شهر قزوین و باعث خالی شدن محلات از شهروندان اصیل و بومی و تخلیه محلات از هویت اصیل خود خواهد شد. همانگونه که امروز در محلاتی نظیر محله آخوند، دیمج، دباغان و ... شاهد این موضوع هستیم.

مردم و شهرداری باید هوشیارانه از ظرفیت ایجاد شده در قالب تغییر وزیر مسکن استفاده کنیم تا در این زمینه تصمیم گیری عاقلانه و منطقی اتخاذ گردد.

حق شناس همچنین به مشکلات پایان‌ کار مجتمع های مسکونی منطقه مینودر پرداخت و گفت:

یکی از جدی ترین مشکلات شهرک مینودر، عدم امکان ارائه خدمات شهرداری در مجتمع های تعاونی و نیز عدم صدور پایان‌ کار برای واحد ها است و تدابیر موجود تاکنون نتوانسته در راستای حل مشکلات توافق مدیریت شهری و ساکنان ‌مجتمع های فوق را ایجاد کند.

لازم است در این زمینه کارگروهی متشکل از متخصصین حقوقی و شهرداری قزوین، نمایندگان تعاونی‌ها و دستگاه های ذیربط تشکیل شود و با انجام مطالعات میدانی و تخصصی و به کار بستن تجربه موفق سایر شهرها، راهکاری عملیاتی و مورد تراضی طرفین پیدا شود تا ضمن جلب رضایت شهروندان، بخشی از درآمد های پایدار این منطقه نیز محقق گردد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در زمینه خطرات جاده نجف آباد نیز گفت:

این جاده به دلیل عدم وجود دید کافی، پیچ تند و عدم تعریض پل هر لحظه می تواند حادثه دلخراشی برای شهروندان‌ محترم ایجاد کند. بنابراین لازم است تا قبل از وقوع حادثه جبران‌ناپذیر نسبت به اصلاح نواقص موجود اقدام گردد.

 

تصاویر مرتبط