یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

شورای عالی معماری و شهرسازی با عینک ارگان های دیگر به مسائل نگاه نکند.

‍ چگینی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای شهر در جلسه علنی پارلمان محلی ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، گفت:

با وضعیتی که شورای عالی معماری و شهرسازی برای شهر قزوین تبیین کرده، شهرک اندیشه دچار مشکل خواهد شد و چهل هکتار مساحت در نظر گرفته شده آن به بیست هکتار تقلیل یافته است.

وی افزود: اتفاقات جاری دامنه دار است و معلوم نیست تا کجا قرار است منافع شهر به مخاطره بیافتد. حقوق مکتسبه شهروندانی که درگیر پروژه شهید انصاری هستند پایمال خواهد شد.

احد چگینی ادامه داد: امیدواریم دستگاه های نظارتی به این موضوع ورود پیدا کنند. زیرا در خیابان های خیام‌، فردوسی، نادری و بلوار شهید مدرس نیز با موضوع بافت فرسوده و تاریخی مواجه هستیم و با شرایط پیش رو بعید نیست بافت تاریخی شهر شامل پونک و ملاصدرا شود.

لازم است شورای عالی معماری و شهرسازی با عینک بعضی از ارگان های دیگر به مسائل نگاه نکند.

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر همچنین به مبحث ساماندهی بلوار آیت الله خامنه ای پرداخت و گفت:

مجموعه مطالعاتی توسط شرکت مشاور انجام شده و این مطالعات مورد پذیرش کمیته شورای عالی معماری و شهرسازی قرار نگرفت. مشاور طرح مجددی تهیه کرده که با غلبه فضای سبز و باغستان بر وضع موجود است که حتما در این زمینه باید شورای شهر نیز اعمال نظر کند زیرا بار مالی آن بر شهرداری وارد خواهد شد.

چگینی در ادامه به مشکلات مربوط به منطقه مینودر اشاره کرد و گفت:

قزوین تنها شهری نیست که با این مشکل مواجه است. لازم است شهرداری مطالعاتی در این حوزه داشته باشد و از تجارب شهرهایی مثل کرج استفاده کند.

عضو شورای شهر افزود: اعمال ماده ۱۰۱ در این حوزه سخت و غیر ممکن است. پیشنهاد می‌کنم یه کارگروه برای حل این موضوع تشکیل شود. مینودر به تنهایی ۵۰۰ هکتار از مساحت شهر را شامل می‌شود لذا برای وارد شدن به این موضوع باید از تجارب شهرهای دیگر استفاده کنیم.

احد چگینی با ارائه پیشنهادی در خصوص شهرک عظیمیه به صحبت های خود پایان داد:

می‌توان برای این شهرک ۳۳۰ هکتاری تونل مشترک برای تاسیسات شهری ایجاد کرد تا شهر قزوین اولین شهری باشد که با این روش برای گسترش شبکه تاسیسات شهری استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که تجهیزات و دستگاه های حفاری برای این کار نیز در کشور موجود است که می‌توان از آن ها بهره برد.

 

تصاویر مرتبط