جمعه ۱۳۹۷/۰۸/۰۴

رئیس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین گفت:

سرمایه گذاری در حوزه سلامت از وظایف مجموعه مدیریت شهری است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ چگینی افزود:

بوستان ۱۴۰۰ هکتاری باراجین به عنوان یک پارک ملی معرفی شده است که زیرساخت های خوبی در حوزه سلامت و گردشگری دارد و با پیوستن مرحله دوم آن به محدوده امامزاده اسماعیل (ع)، به ظرفیت ۲ هزار هکتاری خود می رسد تا محور گردشگری قزوین باشد.

وی با بیان اینکه کوه میلدار برای نسل های قبل نوستالژیک بوده و از گذشته، محور سلامت شهر قزوین است، عنوان کرد: مدیریت شهری به خوبی در این مسیر سرمایه گذاری و جاده سلامت را در محور باراجین احداث کرده است.

این عضو شورا ادامه داد: اکنون خانواده ها در تمام ایام هفته به ویژه روزهای تعطیل استقبال زیادی از این مسیر می کنند.

چگینی با اشاره به اینکه پل معلقی در مسیر باراجین در حال احداث است، گفت: این پل از مقابل ارتش، جاده سلامت را به بوستان فدک متصل می کند که شاهد فعالیت های عمرانی آن هستیم.

وی تأکید کرد: یکی از برنامه های مجموعه مدیریت شهری ترویج دوچرخه سواری است که هم در سلامت جسم و روح شهروندان تأثیر مثبتی دارد و هم در بلندمدت می تواند جایگزین خوبی برای خودروهای شخصی باشد.

این عضو شورا با بیان اینکه در بسیاری از خیابان های شهر قزوین مسیر دوچرخه سواری احداث شده که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است، تصریح کرد:

در ابتدای جاده سلامت نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی، دوچرخه کرایه ای برای بهره مندی شهروندان از این مسیر در نظر گرفته شده است.

چگینی خاطرنشان کرد: قزوین در نزدیکی اتوبان واقع شده است و باید از این ظرفیت برای جذب گردشگر استفاده شود.

 

تصاویر مرتبط